Prace serwisowe kolejki gondolowej wożącej turystów nad Jeziorem Solińskim w Bieszczadach rozpoczęły się w poniedziałek i potrwają do 21 marca. Choć w tym czasie kolejka będzie nieczynna, to do dyspozycji odwiedzających będzie wieża widokowa zlokalizowana na Górze Jawor. Na czas przeglądu kolejki bilety na wieżę będą tańsze – zamiast 19 zł turyści zapłacą 5 zł – informują PKL.

Od 18 do 29 marca zaplanowano przegląd techniczny kolejki linowo-terenowej na Górę Żar w Międzybrodziu Żywieckim oraz wyciągu na Palenicę w Szczawnicy. Na Jaworzynie Krynickiej w Krynicy-Zdroju oraz na Mosornym Groniu w Zawoi prace serwisowe potrwają od 2 do 26 kwietnia.

Na Gubałówce w Zakopanem kolejka zatrzyma się w dniach 8-12 kwietnia, natomiast na Górze Parkowej w Krynicy-Zdroju przegląd zaplanowano od 15 do 26 kwietnia.

Na końcu zaplanowano przegląd urządzeń i kolei linowej na Kasprowy Wierch w Tatrach. Prace odbędą się już po majowym weekendzie, czyli od 6 do 24 maja. Na Kasprowym Wierchu wciąż panują zimowe warunki i wciąż można jeździć na nartach. Dostępne są obie trasy ze szczytu - w Dolinie Gąsienicowej oraz Dolinie Goryczkowej.