Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Niecodzienna atrakcja turystyczna pod Tatrami

Już niebawem Tatrzański Park Narodowy otworzy Centrum Edukacji Przyrodniczej. Powstało ono w rejonie wylotu Doliny Kościeliskiej i w dużej części znajduje się pod ziemią. Ekspozycja będzie wyjątkowa nawet jak na Zakopane. Turyści będą więc mogli skorzystać z prawdziwej, przyrodniczej atrakcji.

Zdjęcie ilustracyjne/Fot. Przemysław Bolechowski

Szykowane do otwarcia Centrum Edukacji Przyrodniczej przez TPN będzie m.in. pokazywać odległą przeszłość Tatr w tym zwierzęta, które dawno temu żyły na tym obszarze. Daniel Wahl z Tatrzańskiego Parku Narodowego przyznaje, że jednym z bohaterów ekspozycji będą dinozaury.

W jednej z sal będą cztery dinozaury. Trudno było uciec od tego tematu, ponieważ w bocznej części Doliny Kościeliskiej takie ślady zostały znalezione. Odcisk śladów można zobaczyć w Muzeum Tatrzańskim. Nam udało się odtworzyć to jak ten gad mógł wyglądać i w skali 1:1 będzie do obejrzenia w naszym Centrum Edukacji Przyrodniczej.

Centrum Edukacji Przyrodniczej, które będzie odkrywać tajemnice Tatr sprzed wielu wieków, ma być otwarte na przełomie marca i kwietnia. Obecnie trwają ostatnie prace przy tworzeniu ekspozycji i naboru ekspertów, którzy będą wtajemniczać gości centrum w zagadki Tatr.

Autor:
Przemysław Bolechowski

Opracowanie:
Agata Ciechanowska

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię