Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Niebezpieczne znalezisko z okresu II wojny światowej w centrum Zakopanego

  • Podhale
  • date_range Środa, 2015.06.17 08:00 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 02:45 )
Podczas prac rozbiórkowych drewnianego budynku, robotnicy znaleźli dwa dziwnie wyglądające przedmioty. Prawie na pewno są to granaty jeszcze z czasów II wojny światowej. Niewybuchy zostały zabezpieczone przez krakowskich saperów.

fot: policja

Mówi: Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji
Niebezpieczne znalezisko z okresu II wojny światowej w centrum Zakopanego

Podczas prac rozbiórkowych drewnianego domu pod podłogą robotnicy znaleźli dwa granaty. Jest to skrytka i broń zapewne jeszcze z okresu II wojny światowej. O znalezisku natychmiast powiadomiono policję, funkcjonariusze wezwali saperów z Krakowa.

To nie jedyne tego typu znalezisko w ostatnim czasie w Zakopanem. Kilka miesięcy wcześniej nieopodal miejsca, w którym znaleziono granaty, podczas wykopów odkryto minę przeciwpiechotną. I w tym przypadku znalezionym niewybuchem zajęli się krakowscy saperzy.

 

(Przemysław Bolechowski/ko/rnb)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię