Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Moda na wiosenne szusowanie wraca na Podhale

  • Podhale
  • date_range Poniedziałek, 2015.03.09 09:52 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:49 )
Do niedawna hotele i pensjonaty świeciły pustkami a stoki narciarskie notowały sporadyczne zjazdy turystów, którzy na narty postanowili wybrać się wczesną wiosną. W tym roku jest na odwrót. Marzec okazał się miesiącem dla prawdziwych narciarzy.

Białka Tatrzańska, fot. Przemek Bolechowski

Moda na wiosenne szusowanie wraca na Podhale

Jeszcze kilkanaście lat temu to właśnie o tej porze roku pod Tatrami było najwięcej miłośników białego szaleństwa. Marcowe wiosenne słońce i śnieg sprawiały, że tw hotelach i pensjonatach większość miejsc była zajęta. Potem jednak moda na marcowe szusowanie na nartach odeszła i Zakopane o tej porze roku świeciło pustkami. Teraz znów wraca ochota na narciarstwo właśnie na początku wiosny. Agata Wojtowicz prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej marzy, że znów, podobnie jak kiedyś, na Gubałówce w słoneczne dni widać będzie setki osób opalających się na leżakach przy górnej stacji kolejki.

Wiosną ceny na Podhalu są znacznie niższe w stosunku do okresu na przykład zimowych ferii. Dariusz Galica z biura wynajmu kwater zapewnia w rozmowie z Radiem Kraków, że pobyt pod Tatrami o tej porze roku to naprawdę niewielki wydatek.


Miniony weekend pod Tatrami był wyjątkowo udany, nie tylko w Zakopanem, ale i w innych okolicznych miejscowościach. Na trasach narciarskich dopisały tłumy  narciarzy. Zdarzało się nawet, że trzeba było odstać kilka minut w kolejce do wyjazdu krzesełkami na górę. Niedzielny wieczór przyniósł spory ruch na zakopiance i masowe powroty spod Tatr.


Przemysław Bolechowski/jg

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

687473

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię