Kompleks kilku skoczni narciarskich w Zakopanem nazywany popularnie Średnią Krokwią wymaga generalnego remontu. Rozbieg skoczni o punkcie konstrucyjnym K-90 wykonany z drewna grozi katastrofą. W podobnym stanie jest wieża sędziowska, która w czasie wiatru chwieje się niczym drzewo.

Centralny Ośrodek Sportu by obiekt zmodernizować musiało zdobyć zgodę TPN-u, bo część skoczni leży na terenie parku. Goszczący w Zakopanem Minister Środowiska zapewnił, że taka decyzja już jest.

Minister zapewnił również, że formalności zostaną załatwione w przeciągu najbliższych kilku miesięcy i COS oraz Ministerstwo Sportu będą mogły rozpocząć przebudowę skoczni. Koszt prac to kilkadziesiąt milionów złotych.

 

 Jacek Bartlewicz dyrektor zakopiańskiego COS podkresla, że obiekt jest niezbędny również aby trenować młodych skoczków

Oficjalnie budowa hali sportowej Centralnego Ośrodka Sportu rozpocznie się w środę, nieopodal Hotelu Zakopane.  Ministerstwo Sportu zapowiada, że kolejne inwestycje to budowa nowoczesnych narciarskich tras biegowych i zadaszenie istniejącego już toru lodowego. Wszystkie te inwestycje mają być zrealizowane w najbliższych latach.

Przemysław Bolechowski/kp