Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Gwałtowny atak zimy na Podhalu. Już spadło 20 centymetrów śniegu

  • Podhale
  • date_range Czwartek, 2015.03.12 10:57 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:49 )
W ciągu zaledwie kilkunastu godzin spadło prawie 20 centymetrów śniegu. Co równie ważne, cały czas pada a synoptycy zapowiadają, że aura nie poprawi się do końca tygodnia. Drogi na całym Podhalu są śliskie i bardzo niebezpieczne. Tak jest na drogach dojazdowych pod Tatry i w samym Zakopanem, gdzie drogi również są białe i bardzo śliskie.

fot: P. Bolechowski

Posłuchaj co mówią kierowcy na Podhalu
Gwałtowny atak zimy na Podhalu. Już spadło 20 centymetrów śniegu

Kierowcy przyznają, że warunki są trudne i trzeba dzisiaj zachowywać szczególną ostrożność. "Jest fatalnie i ślisko. Ciężko się jeździ, bo śnieg jest mokry i auto się nie trzyma. Ja myślałem, że nie wyjadę spod domu, ale się udało" - mówią kierowcy na Podhalu.

Prognozy pogody przewidują, że do końca tygodnia może spaść kolejnych dwadzieścia centymetrów śniegu. Większość dróg jest odśnieżona, ale bardzo śliska. Najgorzej jest na drogach osiedlowych, gdzie w wielu miejscach nie udało się jeszcze odśnieżyć. Podobnie jest na parkingach gdzie zamiast miejsc postojowych są pryzmy śniegu.

 

 

 

(Przemysław Bolechowski/ko)

Zimowo w Zakopanem, 13.03.2015 fot. Przemek Bolechowski
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

687732

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię