Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Fałszywa pracownica ZUS i lekarka wyłudziły 28 tys. zł

  • Podhale
  • date_range Wtorek, 2021.06.01 16:05 ( Edytowany Wtorek, 2021.06.01 17:02 )
Ponad 28 tys. zł ukradły emerytowi z Nowego Targu dwie kobiety podające się za pracownicę ZUS i lekarkę. Policja apeluje o ostrożność i nie wpuszczanie do mieszkania obcych osób.

fot: Pixabay

Oszustki odwiedziły emeryta w poniedziałek w godzinach południowych. Najpierw do drzwi mieszkańca Nowego Targu zapukała kobieta, która przedstawiła się jako pracownica ZUS.

"Kiedy mężczyzna otworzył jej drzwi, zapytała o deklarację zusowską i pieniądze z emerytury. Zażądała od mężczyzny podania numerów seryjnych banknotów z wcześniejszej emerytury, informując jednocześnie, że jeżeli tego nie zrobi, to będzie musiał stawić się przed komisją lekarską” – relacjonował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Senior wpuścił kobietę do mieszkania. Z pokoju przyniósł część gotówki jaką miał w domu i dał ją kobiecie. Kiedy ta spisywała numery banknotów, po kilku minutach do mieszkania przyszła druga kobieta, powiedziała, że jest lekarzem. Powiedziała, że wykona mężczyźnie zabieg rehabilitacyjny. Kiedy fałszywa lekarka w kuchni rozmawiała z seniorem, druga z kobiet w tym czasie zabrała z pokoju wszystkie oszczędności seniora i wyszła z mieszkania. Po chwili mieszkanie opuściła również druga kobieta.

Policja apeluje o ostrożność i kontakt z nowotarską komendą osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat oszustek. Obie kobiety miały maseczki na twarzy i rękawiczki. Jedna z nich była tęgiej budowy ciała i ubrana w szare ubrania, druga była szczupła i miała na sobie beżowy ubiór.

 

PAP/bp

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

 

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię