Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Nowy Sącz: most na ulicy Tarnowskiej znika w oczach

  • Nowy Sącz
  • date_range Piątek, 2014.03.21 08:30 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 09:06 )
To najbardziej oczekiwana inwestycja w Nowym Sączu, stąd trudno się dziwić, że każdy etap prac budzi ogromne zainteresowanie.

fot: Damian Radziak

Trwa rozbiórka mostu w Nowym Sączu

Na zamkniętym w poniedziałek moście na ulicy Tarnowskiej już widać postępujące prace rozbiórkowe. To właśnie w tym miejscu powstanie rondo, z którego ruch kierowany będzie na północną obwodnicę miasta. "Prace postępują zgodnie z zakładanym harmonogramem" – mówi Radiu Kraków Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. - Najpierw rozbierana jest płyta pomostu, czyli ta górna cześć mostu po której jeżdżą samochody. W następnej kolejności będą rozbierane przyczółki mostu i filary, które znajdują się w korycie rzeki – tłumaczy Mirek.
Roboty ruszyły też na obu brzegach Dunajca, gdzie drogowcy przygotowują teren pod budowę oczekiwanego od lat mostu. "Wszystkie te prace i ten huk na rozbieranym moście na Łubicne, to miód na moje serce" – cieszy się prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak. - Po tylu latach okazało się, że można rozpocząć budowę obwodnicy północnej miasta, tak oczekiwanej przez wszystkich mieszkańców miasta. Prace idą pełną parą i w przyszłym roku, w lipcu zapewniam wszystkich, będziemy jeździć nową obwodnicą i nowym mostem przez Dunajec – dodaje Nowak.


Przypominamy, że do końca roku ulica Tarnowska będzie zamknięta dla ruchu. Mieszkańcy mogą bezpłatnie podróżować autobusami MPK na odcinku Tarnowskiej – Góra Zabełecka.
Przypominamy: Ruszyła rozbiórka mostu w Nowym Sączu. MAPY


(Bartosz Niemiec/ko)

Rozbiórka mostu na rzece Łubinka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię