Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Znęcał się od miesięcy nad matką. Ma zakaz zbliżania się do niej

Śledczy zajęli się 40-latkiem z Oświęcimia, który od kilku miesięcy znęcał się nad matką. Prokurator nakazał mu się wyprowadzić i zakazał zbliżać się do matki. Grozi mu 5 lat więzienia - podała w środę rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka.

fot: policja

O pomoc do policji zwróciła się 66-letnia matka. "Z jej relacji wynikało, że nietrzeźwy syn oprócz wszczynania awantur i agresji słownej, wielokrotnie dopuszczał się wobec niej gróźb karalnych, a także wymuszał pieniądze. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą. Mężczyzna został zatrzymany" – powiedziała Jurecka.

Rzecznik powiedziała, że policjanci szybko zebrali dowody świadczące o tym, że 40–latek od kilku miesięcy znęcał się psychicznie nad swoją matką. Usłyszał już zarzut. Grozi mu 5 lat więzienia.

"Mając na celu ochronę pokrzywdzonej prokurator zastosował wobec podejrzanego nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania oraz policyjny dozór" – powiedziała Małgorzata Jurecka.

Policjantka poinformowała, że osoby pokrzywdzone przemocą oraz znajdujące się w trudnych sytuacjach życiowych uzyskają wsparcie i pomoc w Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu. Z jego pracownikami można kontaktować się osobiście, telefonicznie lub mailowo: (33) 476 01 03, 510 74 573 lub e-mail: wsparcie@akcja.pl.

Autor:
Polska Agencja Prasowa

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię