Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W Oświęcimiu powstał nowy mural. ZDJĘCIA

"Namierzony przypływ morza" to tytuł nowego muralu, który powstał w Oświęcimiu. Autorem projektu jest Rafał Olbiński, światowej sławy plakacista. To już drugie ścienne malowidło artysty w mieście.

fot: Marek Mędela

Posłuchaj opinii mieszkańców Oświęcimia
W Oświęcimiu powstał nowy mural


Kolorowy mural powstał na ścianach dawnego betonowego bunkra, który przez lata straszył na jednym z osiedli.

„Dla mnie fascynujące jest tworzenie kontynuacji poprzedniego dzieła. Jestem niezwykle podekscytowany, gdyż mam możliwość stworzyć drugą pracę, która będzie korespondować, współdziałać z pierwszą. Będzie to ich wzajemne uzupełnianie się, tworzenie jedności, całości. Będzie to swoista wizualna konwersacja obu projektów. Dzięki temu przekaz, jaki kryje się za pracami będzie miał większą moc, większe oddziaływanie na ludzi. Mam nadzieję, ze pozwolą nam one odnaleźć piękno, którego nie dostrzegamy w codziennej pogoni.” - napisał o projekcie Rafał Olbiński.

Mural Olbińskiego w Oświęcimiu ZDJĘCIA

Kolorowe murale powstają w Oświęcimiu od kilku lat podczas Life Festiwalu. W latach poprzednich malowidła, oprócz Olbińskiego, przygotowali Andrzej Pągowski i Edward Dwurnik.

Przeczytaj: Zakończył się Life Festival Oświęcim 2014


(Marek Mędela/ko)

 

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię