Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W Andrychowie powstaje drugi blok socjalny

Budowa bloku z 13 mieszkaniami socjalnymi rozpoczęła się w Andrychowie – poinformował w czwartek PAP burmistrz Tomasz Żak. Budynek, już drugi w mieście, ma być gotowy wiosną przyszłego roku

Fot. Paweł Topolski

Blok powstaje w pobliżu pierwszego budynku socjalnego, który samorząd oddał do użytku pod koniec 2019 r. Oba są identyczne. Budowa pierwszego kosztowała 2,1 mln zł.

Samorządowiec przypomniał, że obecnie w przetargu uzyskano niższą cenę. Firma z Myślenic otrzyma 1,4 mln zł. W sumie inwestycja będzie kosztowała 1,6 mln zł. Burmistrz Żak dodał, że miasto zamierza ubiegać się o jej dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Mieszkania w budynku będą składały się z przedpokoju, pokoju z aneksem kuchennym oraz łazienki z prysznicem. Do każdego prowadziło będzie osobne wejście.

Andrychów zamierza wybudować łącznie cztery budynki w peryferyjnej części miasta. Miasto liczy niespełna 22 tys. mieszkańców.

Autor:
Polska Agencja Prasowa

Opracowanie:
Łukasz Konatowicz

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię