Przystosowanie pomieszczeń na potrzeby nowe pracowni rezonansu magnetycznego kosztowało kolejne 1,35 mln zł, środki pochodziły z budżetu szpitala.

"Dotychczas pacjenci, którym z powodów medycznych należało wykonać badania RM, musieli być przewożeni do innych placówek w okolicy. To zabierało cenny czas, ale tez powodowało dyskomfort. Od dziś to już historia" – powiedział w poniedziałek prezes szpitala dr Norbert Kubański.

Rezonans magnetyczny to urządzenie służące do diagnostyki obrazowej. Pozwala na precyzyjne badanie narządów wewnętrznych, tkanek oraz zmian w układzie mięśniowym i szkieletowym.

"Dzięki przenośnemu aparatowi rentgenowskiemu pacjent ze złamaniem nie będzie musiał być transportowany do pracowni radiodiagnostycznej. To pracownia przyjedzie do jego łóżka. To znaczne ułatwienie dla pacjentów oddziału ortopedycznego" – zauważyła Jadwiga Pięta-Pietrzyk z zarządu placówki.

"To niezwykle istotne, aby pacjenci mogli jak najszybciej rozpocząć leczenie po zdiagnozowanym problemie" – podkreślił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Jak poinformował wojewoda, w ostatnich latach do szpitala w Olkuszu trafiło prawie 2,1 mln zł z funduszu przeciwdziałania Covid-19. "Placówka spełniła ważną rolę w systemie opieki nad pacjentami covidowymi z regionu. Dziękuję kadrze medycznej za zaangażowanie, odpowiedzialność i determinację w walce o ich zdrowie" – powiedział obecny na uroczystości wiceminister sportu i turystyki, poseł ziemi olkuskiej Jacek Osuch.