Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Policjanci po pościgu zatrzymali sprawcę śmiertelnego wypadku w Osieku

Policjanci po pościgu zatrzymali nietrzeźwego 24-latka, który w piątek wieczorem, prowadząc skodę, potrącił w Osieku 61-letniego motorowerzystę, po czym odjechał z miejsca wypadku. Starszy mężczyzna zmarł – podała oświęcimska policja.

fot: KPP Oświęcim

Rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka poinformowała, że funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy wypadku. "Ustalili, że jechał skodą. Takie auto, w stanie uszkodzonym, znaleźli na granicy Osieka i Witkowic. Zaczęli przeszukiwać pobliski teren. W pewnym momencie policjanci z drogówki dostrzegli uciekającego mężczyznę" – zrelacjonowała policjantka.

Mężczyzna został błyskawicznie zatrzymany i obezwładniony. "W chwili zatrzymania 24-letni mieszkaniec Osieka miał w organizmie jeden promil alkoholu" – powiedziała Małgorzata Jurecka.

Dokładne okoliczności wypadku ustalone zostaną w trakcie prokuratorskiego śledztwa.

Za spowodowanie wypadku śmiertelnego pod wpływem alkoholu lub środków odurzających grozi od 2 do 12 lat więzienia.

 

PAP/bp

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię