Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Oni nie muszą bać się bezrobocia!

Prawie stu uczniów z Brzeszcz w zachodniej Małopolsce odebrało wczoraj specjalne certyfikaty, które dają im gwarancję pracy. Dzięki współpracy szkoły z katowicką Kompanią Węglową każdy absolwent znajdzie pracę w kopalni należącej do spółki.

Przed nimi jeszcze matura, albo egzamin zawodowy... ale praca mają już zapewnioną.

Absolwenci szkoły górniczej w Brzeszczach w zachodniej Małopolsce nie muszą martwić się o zatrudnienia. Dzięki współpracy szkoły z Kompanią Węglową absolwenci, którzy zdadzą wszystkie egzaminy, dostaną pracę w kopalni.

W sobotę specjalne certyfikaty gwarantujące prace odebrało prawie stu uczniów.

Praca czeka na absolwentów górniczej szkoły zawodowej a także technikum górniczego i elektrycznego. Podobne gwarancje zatrudnienia uczniom daje też kopalnia Janina absolwentom technikum w Libiążu.

/M. Mędela, rnb/


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię