Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Małopolska zachodnia: miłośnicy kolei odnowili przystanek w Kurowie Suskim

Wystarczyło 10 litrów farby i praca czterech śmiałków. W weekend miłośnicy linii kolejowej z Suchej Beskidzkiej do Żywca odnowili przystanek w Kurowie Suskim. Zrobili to, by budynek nie straszył jadących pociągami do Zakopanego turystów. W rozmowie z Radiem Kraków zapowiadają, że to nie koniec akcji.

Fot. "Kolej Beskidzka"

Posłuchaj relacji Marka Mędeli
Miłośnicy kolei odnowili przystanek w Kurowie Suskim

Teraz linią kolejową z Żywca do Suchej Beskidzkiej przejeżdża kilka międzyregionalnych pociągów. To składy, którymi w wakacje turyści będą jechać do Zakopanego. "Chcemy, aby przystanki nie odstraszały turystów. Linia z Żywca do Suchej Beskidzkiej to najpiękniejszy szlak kolejowy w Polsce" - mówi Radiu Kraków Hubert Maślanka, prezes stowarzyszenia "Kolej Beskidzka".

W weekend czwórka wolontariuszy chwyciła za pędzle. Pięć litrów farby stowarzyszenie dostało od kolejarzy, drugie pięć kupili sami. Efekt prac? Ze ścian przystanku w Kurowie Suskim zniknęły bazgroły, elewacja ma teraz świeży kolor. Wkrótce miłośnicy kolei będą odnawiać trzy kolejne przystanki już na Śląsku. Odnowione zostaną przystanki w Pewli Wielkiej, Pewli Centrum i Pewli Małej. 

 

 

(Marek Mędela/ko)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię