Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Chrzanów: Już tylko dwie firmy liczą się w grze o Fablok

Jak dowiedział się nasz reporter w połowie września zostanie wybrany nowy inwestor dla chrzanowskiego zakładu. Będzie on mógł wydzierżawić najstarszą w Polsce fabrykę lokomotyw już od 1 października i rozpocząć działalność. Choć nazwy obu firm zainteresowanych Fablokiem są jeszcze tajemnicą, wiadomo, że obie chcą kontynuować ponadstuletnią tradycję firmy.


Być może już na początku października w Fabloku w Chrzanowie pojawi się nowy inwestor. Jak dowiedziało się Radio Kraków wynajęciem części produkcyjnej najstarszej w Polsce Fabryki Lokomotyw zainteresowane są dwie firmy. Obie deklarują działania w branży kolejowej, choć nie są bezpośrednio związane z tą właśnie branżą. Za kilka dni zostanie wybrana najkorzystniejsza firma i przygotowana umowa dzierżawy. To oznacza, że Fablok mógłby zostać przejęty przez nowego właściciela już od 1 października.

Przypomnijmy: Z końcem sierpnia z Fabloku zwolniono wszystkich pracowników. W zakładzie zostało tylko kilkadziesiąt osób, zatrudnionych na umowy zlecenie. To osoby, które kończą zamówienia zlecone przed ogłoszeniem upadłości firmy.

Nowy właściciel na początek wydzierżawi Fablok. Będzie mógł rozpocząć działalność bez wielomilionowych długów, które ciążyły na firmie. Po roku firma ma zostać wystawiona na sprzedaż. Wówczas firma, która teraz podpiszę umowę z syndykiem, będzie miała prawo pierwokupu firmy.


Przypominamy: Chrzanów: sąd ogłosił upadłość Fabloku

Czytaj także: Są chętni do przejęcia chrzanowskiego Fabloku

( Marek Medela /dw)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię