- A
- A
- A
"Autostrada" wiślańska wyprowadza kierowców w pola
Niedawno przy trasie wojewódzkiej z Zatora do Babic w Małopolsce zachodniej pojawiły się znaki kierujące kierowców na dawną trasę wiślańską. Kiedyś była to strategiczna, wojskowa droga wzdłuż rzeki. Od lat jednak trasa, choć ma status drogi powiatowej, przypomina malowniczy rowerowy szlak."Autostrada" nadwiślańska wyprowadza auta w pole
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
crop_free
1
/ 10
Przejechanie jej samochodem to nie lada wyzwanie. Nie ma asfaltu a na dziurach można urwać koła. Tymczasem nowo ustawione znaki i informacje w samochodowych nawigacjach sprawiają, że na starą wiślankę coraz częściej zapuszczają się zagubieni kierowcy.
Najwięcej samochodów starą wiślankę wybrało podczas powrotów z długiego weekendu. Według mieszkańców w polach utknęło wtedy kilkudziesięciu kierowców, głównie ze Śląska.
Oznakowanie "autostrady" nadwiślańskiej zaskoczyło zarząd dróg z Chrzanowa. Jego dyrektor interweniował już w zarządzie dróg wojewódzkich, by ten znaki prowadzące kierowców w pole usunął. "To niefortunne oznakowanie. Wystąpiliśmy o zmianę tego oznakowania. bo ono może wprowadzać w błąd. Ludzie niezorientowani w stanie drogi mogą tam pojechać a droga nie ma dobrej nawierzchni" - mówi Grzegorz Żuradzki, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie.
(Marek Mędela/ko)
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
15:32
Prezydent: Polska nie jest tylko miejscem na mapie, a wspólnotą ludzi rozsianych po całym świecie
-
14:48
Pomagali bezbronnym, dziś sami proszą o pomoc. Ciężka sytuacja OTOZ Animals w Tarnowie
-
14:06
Letnia pogoda i od razu... wybrzuszenie. Utrudnienia w ruchu tramwajowym
-
13:54
Ubik: czym jest rzeczywistość i czy naprawdę żyjemy?
-
13:13
Śmiertelny wypadek w Jabłonce
-
12:22
Konie „na gigancie”. Przemierzyły ok. 20 km
-
11:47
Słoneczna pogoda i piękna panorama Tatr w Zakopanem
-
11:40
Czarny bocian wrócił do Szczawnicy. Zachowuje się nietypowo
-
11:04
Elektryczny bus utknął przed Morskim Okiem. Trwa wyjaśnianie przyczyn
-
10:24
Biało-czerwona w górę. Młodzież z Tarnowa mówi o dumie i wzruszeniu
-
10:12
Majówka bez planu? Muzea w regionie tarnowskim mają gotową propozycję
-
09:30
Zbiera butelki, by pomagać. Chce pobić rekord systemu kaucyjnego
-
09:24
Czy rzeczywistość jest tylko złudzeniem? „Ubik” Philipa K. Dicka w Państwie Filozofów
-
08:06
Pożar tartaku w Iwkowej w powiecie brzeskim
-
07:25
Dlaczego tylko Małopolska i Pomorze Zachodnie mają dobre trasy rowerowe
-
21:36
Na sygnale i dwóch kołach. Motoambulans wraca pod Tatry
-
20:10
Gdy historia wraca z hukiem. Widowisko w Sękowej zachwyciło widzów. ZDJĘCIA
-
20:09
Inscenizacja Bitwy pod Gorlicami w Sękowej
-
19:43
Jazzowa Wiosna w Zakopanem
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze