Odpowiedzi szuka Dominik Tarabański. Prezentowany cykl SIZE 36, jest - jak mówi artysta - inspirowany pełnym sprzeczności stosunkiem do różnych wymiarów zjawiska mody i jej wpływu na nasze wzorce. "Odnajdywana przeze mnie atrakcyjność w szczupłych formach ciała wprawia mnie - od zachwytu do potępienia - w zakłopotanie.

Nadrzędna rola kobiet i lansowane chude sylwetki, których rolę w fotografii odgrywają często niepełnoletnie jeszcze modelki. Cyfrowa manipulacja, która starannie wyselekcjonowaną doskonałość przetwarza i czyni ostatecznie hybrydą, oczekiwań odbiorców, unikatowej stylizacji i nieosiągalnych wzorców. Co pozostaje, gdy zrzucimy z siebie modę w najpopularniejszym rozmiarze?"


Dominik Tarabański
Studiuje fotografię na Wydziale Operatorskim w Szkole Filmowej w Łodzi, której jest stypendystą.
Od 10 lat mieszka i tworzy w Krakowie.

Brał udział w licznych wystawach w kraju i zagranicą. Jako jedyny Polak otrzymał zaproszenie do prezentacji prac w Galerie Huit Open Salon 2011 w ramach festiwalu - o najwyższej renomie światowej - Photography Festiwal Les Recontres d'Arles we Francji. Jest półfinalistą światowego konkurs Adobe Design Achievement Awards 2011 w kategorii fotografia oraz zdobywcą wielu nagród w dziedzinie fotografii.

Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Francji i USA. W sferze jego zainteresowań i inspiracji znajduje się człowiek, o ostateczną formą refleksji zawsze pozostaje fotografia.


Pauza
ul. Floriańska 18/3

Wernisaż wystawy SIZE 36 - 05.09.2012 o godz. 20.00
Wystawa czynna do 09.10.2012