Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Paweł Taranczewski „Droga” – Nagroda im. W.Wojtkiewicza 2023

Profesor Paweł Taranczewski - malarz, rysownik, krytyk sztuki i filozof został laureatem tegorocznej Nagrody im. Witolda Wojtkiewicza przyznawanej przez ZPAP Okręg Krakowski. Wyróżniona wystawa artysty zat. „ „Dopełnienie” zorganizowana została przez Galerię NAUTILUS w lutym 2023 roku w Galerii Pryzmat. Wręczenie nagrody, połączone z wernisażem wystawy pt.” Droga” odbędzie się 17 listopada 2023 w Galerii Pryzmat, w Domu Plastyków przy ul. Łobzowskiej 3 w Krakowie. Wystawa czynna będzie do 17 grudnia 2023.

Pomysłodawcą i organizatorem Nagrody im Witolda Wojtkiewicza  jest ZPAP Okręg Krakowski. Przyznawana jest ona  od 1997 roku polskiemu, żyjącemu artyście za najlepszą wystawę malarstwa, rysunku lub grafiki, jaka miała miejsce w Krakowie w trakcie ostatniej jej edycji. Formą Nagrody jest zorganizowanie artyście wystawy, druk jego monografii i okolicznościowy medal.

Celem Nagrody jest dostrzeżenie wybitnych zjawisk artystycznych w naszym mieście, zwrócenie uwagi odbiorcy na szczególnie wartościowe postawy twórcze, uhonorowanie artysty za jego pracę artystyczną, trud intelektualny i szeroko pojętą otwartość w kreowaniu wizerunku siebie i świata w ramach uprawianej sztuki. Nagroda jest współfinansowana ze środków Miasta Krakowa.

  Rozmowa  o nagrodzie i najnowszej wystawie laureata  22. edycji Nagrody  do posłuchania : 

Przemawiać szeptem... - wokół wystawy „Droga” Pawła Taranczewskiego, laureata Nagrody im. W.Wojtkiewicza 2023 (radiokrakow.pl)

Autor:
Jolanta Drużyńska

Opracowanie:
Jolanta Drużyńska

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię