Wydarzenia dla dzieci

W maju odbędą się dwie odsłony Literackich Chwil, warsztatów dla dzieci i rodzin, podczas których Pałac Potockich opanowuje energia najmłodszych entuzjastów literatury. Po raz kolejny wspólnie odkryjemy niezwykłość świata, zachwycimy się nieznanym i zatracimy w radości tworzenia i czytania. Na pierwsze wydarzenie zapraszamy w niedzielę 12 maja o godz. 10.00. Na zajęciach pod hasłem Za wcześnie na spóźnienie, czyli punktualna Chwila poznamy książkę Miś na czas (autor Jean-Luc Fromental, ilustracje Joëlle Jolivet, tłumaczenie Justyna Bednarek) opublikowaną przez Wydawnictwo Tatarak. Tydzień później, 19 maja o godz. 10.00 inspiracją do zabawy i warsztatów będzie książka Słoiczki pełne szczęścia (tekst i ilustracje Deborah Macero, tłumaczenie Anna Kmiecik) Wydawnictwa Levyz Books.

.
Szkoła Patrzenia
Szkoła Patrzenia w Krakowie to cykl warsztatowych spotkań dla osób, które na co dzień korzystają z obrazów, a przy tym chcą to robić bardziej świadomie i lepiej rozumieć współczesną rzeczywistość: społeczną, medialną, polityczną. Do udziału zapraszamy w szczególności osoby, które obrazami zajmują się zawodowo: artystki, fotografów, kuratorki, nauczycieli, projektantki, filmowców, aktywistki, edukatorów, historyczki sztuki, twórców cyfrowych, publicystki, archiwistów, fotoedytorki, muzealników. Tym razem warsztaty 18 maja o godz. 13.00 odbędą się pod hasłem: Jak zobaczyć opiekę? Matki / osoby opiekuńcze / widzialność pracy.

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie

W dniach 22–26 maja w Pałacu Potockich ponownie zagości Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie. W centrum festiwalowym odbędą się panele dyskusyjne, warsztaty oraz liczne spotkania branżowe. Pełny program wydarzeń znajdziecie na stronie internetowej fmf.fm.

Krakowski Festiwal Filmowy

Od 27 maja do 3 czerwca w ramach Krakowskiego Festiwalu Filmowego w Pałacu Potockich odbędą się panele dyskusyjne oraz spotkania branżowe. Pełny program wydarzeń znajdziecie na stronie internetowej www.krakowfilmfestival.pl.

Wydarzenia specjalne i zamknięte

    W Pałacu Potockich dużą część programu stanowią wydarzenia zamknięte i specjalne kierowane do zorganizowanych grup, a także spotkania branżowe. 20 maja w Pałacu Potockich ponownie zagoszczą PROPAGACJE, warsztaty dla nauczycielek i nauczycieli edukacji przedszkolnej. Celem projektu szkoleniowego realizowanego przez KBF, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, jest podniesienie kompetencji, wiedzy i praktycznych umiejętności nauczycielek i nauczycieli krakowskich przedszkoli w zakresie realizacji działań edukacyjnych związanych z literaturą dla dzieci.
***
Pełne informacje o spotkaniach znajdują się na stronie Pałacu Potockich: palacpotockich.krakow.pl/wydarzenia
Na większość wydarzeń obowiązują zapisy lub darmowe wejściówki dostępne na stronie: kbfbilety.krakow.pl
Pałac Potockich | Rynek Główny 20 | 31-005 Kraków
tel. +48 789359418 | [email protected]