Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci i młodzieży w Bibliotece Publicznej w Libuszy

  • Kultura
  • date_range Czwartek, 2018.01.11 13:01 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 00:55 )
Radio Kraków odwiedziło DKK w Libuszy jeszcze w grudniu. Dzieci dyskutowały o książce Pawła Beręsewicza 'Noskawery".

Fot. Ewa Szkurłat

Pierwsze spotkanie DKK w Bibliotece Publicznej w Libuszy odbyło się w 2013 roku.  Grupa czytelników, w wieku od 9 do 11 lat,  liczy 8 osób. Od początku DKK prowadzi bloga czytelniczego „Czytaj szeptem” na którym umieszczane są recenzje książek i zdjęcia ze spotkań. Pomimo licznych obowiązków szkolnych oraz zajęć pozaszkolnych dzieci chętnie przychodzą na spotkania klubu książki. Rozmawiają o przygodach bohaterów, staramy się przenieść przeczytane treści do realnego życia. Dyskurtują również o problemy  dzieci i młodzieży, które sa opisane w przeczytanych książkach.  Dzieci uczą się pisać recenzje, które są wysyłane  za pośrednictwem koordynatora wojewódzkiego do Instytutu Książki. Klubowicze dwykrotnie  otrzymali nagrody za najlepsze recenzje miesiąca. W ramach spotkań DKK w LIbuszy gościli:  Paweł Beręsewicz, Małgorzata Gutowska–Adamczyk oraz z Krzysztof Petka.

Fot. Ewa Szkurłat

Biblioteka w Libuszy jest Filią Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieczu, a Libusza to niewielka wioska w województwie małopolskim, na pograniczu Beskidu Niskiego, niegdyś serca łemkowszczyzny. Lokal biblioteki znajduje się w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie mieszczą się także ośrodek zdrowia, bank i sala konferencyjna. Libuska biblioteka tworzona jest wraz z mieszkańcami i dla mieszkańców. To miejsce, gdzie można poszerzać swoje zainteresowania, uczyć się, uczestniczyć w kulturze oraz mile spędzać czas wolny. W 2016 r. Filia w Libuszy zakupiła łącznie 263 woluminy (w tym 82 woluminy ze środków przyznanych przez BN w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Rozwoju Czytelnictwa. Natomiast 268 książek wpłynęło do biblioteki dzięki darczyńcom (głównie naszym czytelnikom). Księgozbiór biblioteki wynosi 10 466 (stan na 31.12.2016r.) 

 

 

(Ewelina Skrzypiec koordynator DKK Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Bieczu. Filia w Libuszy/ewa szkurłat)

 

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię