Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Adam Zagajewski spotkał się z czytelnikami

  • Kultura
  • date_range Środa, 2013.01.16 19:45 ( Edytowany Czwartek, 2021.10.07 09:38 )
Jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich poetów Adam Zagajewski, spotkał się dzisiaj z czytelnikami w Krakowie.

Fot. Piotr Szewczyk

Spotkanie autorskie Adama Zagajewskiego, fot. Piotr Szewczyk
Wieczór poezji zorganizował Uniwersytet Jagielloński, na którym w grudniu poeta odebrał tytuł doktora honoris causa. Tym razem o twórczości, fascynacjach , drodze poetyckiej z Adamem Zagajewskim rozmawiali prof. Anna Czabanowska -Wróbel, Magdalena Heydel oraz Łukasz Tischner. Poeta czytał tez swoje wiersze.

Przypomnijmy, że 14 grudnia Adam Zagajewski odebrał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uchwałę w tej sprawie przyjął w czerwcu senat uczelni. Jak uzasadniono w uchwale, godność doktora honoris causa przyznano Adamowi Zagajewskiemu w szczególności za dokonania w dziedzinie poezji wyrażającej niepowtarzalne jednostkowe doświadczenie i to, co uniwersalne oraz za konsekwentne dążenie w działalności twórczej do zachowania równowagi między wolnością samotnej jednostki a wolnością społeczną i zbiorową solidarnością.Adam Zagajewski na zakończenie wygłosił wykład, w którym przypomniał swoja literacką drogę.
Również o książkach, które odegrały wazna rolę w jego życiu, o swojej domowej bibliotece i o ostatnich lekturach Adam Zagajewski bedzie opowiadal w programie Koło Kultury w Radiu Kraków 31 stycznia.Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię