Literatura piękna, faktu, religijna, naukowa i popularnonaukowa, kryminały, thrillery, literatura dziecięca i młodzieżowa, , fantastyka, komiksy i gry planszowe – na targach każdy znajdzie coś dla siebie. Już teraz zapraszamy na spotkania, które będą się odbywać m.in. w ramach Spotkań z Fantastyką, Festiwalu Literatury Górskiej i Podróżniczej, Spotkań z Non-fiction, oraz Festiwalu Mroczne Historie.

Wśród autorów spotkamy m.in.: prof. Jerzego Bralczyka, Maxa Cegielskiego, Wojciecha Chmielarza, Jakuba Ćwieka, Katarzynę Bondę, Jacka Dehnela, Jacka Dukaja, Mikołaja Grynberga, Michała Hellera, Anetę Jadowską, Sabinę Jakubowską, Marka Krajewskiego, Romę Ligocką, Jakuba Małeckiego, Roberta Małeckiego, Remigiusza Mroza, Valerie Perrin, Katarzynę Puzyńską, Marusza Szczygła, Szczepana Twardocha, Michała Witkowskiego, Janusza L. Wiśniewskiego i Jakuba Żulczyka.

26 października poznamy laureata Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza podczas uroczystej gali w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Tegoroczna edycja targów jak co roku odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9 w dniach 26-29 października 2023 roku w godzinach 10:00–17:00 w czwartek i niedzielę oraz 10:00–19:00 w piątek i sobotę.

EXPO Kraków jest bardzo dobrze skomunikowane z pozostałą częścią miasta. Przed budynkiem znajduje się płatny parking, jednak organizatorzy zachęcają do skorzystania z komunikacji miejskiej. Dodatkowo do dyspozycji zwiedzających udostępniona zostanie stacja rowerowa i parking dla hulajnóg.

Program Targów i Lista autorów: https://ksiazka.krakow.pl/program-i-wystawcy/program-towarzyszacy-/harmonogram-wydarzen

Więcej informacji dla odwiedzających znajduje się na stronie www.ksiazka.krakow.pl