W finałowym wyścigu Thorssell wyprzedził Duńczyka i swojego kolegę klubowego ze Texom Stali Rzeszów - Petera Kildemanda oraz Daniela Kaczmarka. Ogromną szansę na triumf zaprzepaścił Słoweniec Matic Ivacic. Prowadził w finałowym wyścigu, ale stracił równowagę, przewrócił się i został wykluczony z powtórki.

Poniedziałkowy turniej to były pierwsze zawody żużlowe od blisko pięciu lat. Poprzednie – mecz ligowy miejscowej Speedway Wandy z Wilkami Krosno - rozegrano 28 lipca 2019 roku.

Międzynarodowe Turnieje o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa były organizowane z przerwami od 2009 roku. Startowali w nich najlepsi żużlowcy świata jak Tomasz Gollob, Jason Crump czy Greg Hancock.

Poniedziałkowe zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem. Ich rozpoczęcie zostało nawet opóźnione, ze względu na kolejki przed kasami.

W ostatnich miesiącach krakowski tor został przebudowany, skrócono go o 3,5 metry i jego obecna długość wynosi 386 metrów. Miejscowi działacze planowali w tym sezonie reaktywację drużyny, która miała startować w Krajowej Lidze Żużlowej (3. Poziom), ale nie udało się zabezpieczyć wymaganego budżetu.