Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zainaugurowano połączenie lotnicze Kraków - Nowy Jork. ZDJĘCIA

Z Krakowa do Nowego Jorku - od 25 czerwca bezpośrednio. To drugie transatlantyckie połączenie oferowane przez polskiego przewoźnika LOT z oraz do Kraków Airport. Pierwszy samolot wylądował w Balicach kilka minut przed godziną 9 i został powitany na płycie lotniska salutem wodnym. Z Nowego Jorku przyleciało pierwszym samolotem blisko 250 pasażerów. Połączenie ma być wykonywane raz w tygodniu.

Fot. PAP/Łukasz Gągulski

Mówią Zbigniew Sergiel, kapitan i Anna Barańska, stewardessa.
Siatka naszych połączeń lotniczych staje się coraz bardziej atrakcyjna - ocenił w piątek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który wziął udział w konferencji inaugurującej połączenie PLL LOT na trasie Nowy Jork -Kraków.

Adamczyk, podczas konferencji zorganizowanej na lotnisku Kraków Airport, z okazji "uroczystej inauguracji nowego połączenia PLL LOT na trasie JFK- KRK-JFK" powiedział: "to dzięki wysiłkowi naszych służb lotniczych, dzięki wysiłkowi zarządu PLL LOT, dzięki wysiłkowi kierownictwa lotniska i wszystkich tych, którzy pracowali nad projektem, uzyskujemy nowe połączenie z Nowym Jorkiem".

Według ministra "siatka naszych połączeń staje się coraz bardziej atrakcyjna".

Adamczyk przyznał, że "oczywiście daleko nam do stanu, który mieliśmy w 2019 r." (przed pandemią koronawirusa - PAP), jednak, jak wskazał, należy pokonywać trudności wynikające z niezależnych czynników, takich jak wystąpienie pandemii i jej skutki.

"Cieszę się, że ruch na polskich lotniskach się ożywia, że przygotowuje się wielki projekt, jakim jest Centralny Port Komunikacyjny, przygotowują i realizują się te połączenia, które Polskę, Małopolskę postawią w czołówce regionów z najlepiej skomunikowanym ruchem lotniczym" - powiedział minister.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. Z powodu pandemii koronawirusa w całym zeszłym roku obsłużył blisko 2,6 mln pasażerów, czyli o 69 proc. mniej niż rok wcześniej.
Źródło:
Polska Agencja Prasowa

Autor:
Magdalena Zbylut-Wiśniewska

Opracowanie:
Łukasz Konatowicz

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię