Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

"Wzajemna Pomoc" posprzątała okolice kopca Kościuszki

  • Kraków
  • date_range Sobota, 2012.09.29 15:18 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:36 )
Akcja miała służyć wypromowaniu spółdzielni socjalnych i pokazaniu na czym polega ich działalność.

sprzatanie pod kopcem

Posłuchaj Zbigniewa Wilka, prezesa spółdzielni
Spółdzielnia sprząta
Spółdzielnia socjalna "Wzajemna Pomoc" sprzątała w sobotę teren pod Kopcem Kościuszki w Krakowie. Jak mówi Zbigniew Wilk, prezes spółdzielni "...chcieliśmy w ramach akcji społecznej zrobić cos dla miasta, ktore w obliczu ogromnego zadłużenia powinno z naszych prac skorzystać. Możemy zaoferować nie tylko usługi sprzatania fortów" .
Spółdzielnia oferuje usługi porządkowe, remontowo-budowlane a także zajmuje się konserwacją terenów zielonych.
Zbigniew Wilk zapowiada, że to nie ostatnia taka akcja. Społdzielnia ma zamiar organizować kolejne, dwa razy w miesiącu. A w przyszłym roku oczekuje, że miasto znajdzie środki, by zatrudniać spółdzielnie do wykonywania takich prac.

Spółdzielnia socjalna to przedsiębiorstwo społeczne, które tworzą osoby zagrożone marginalizacją ze względu na bezrobocie, bezdomność czy niepełnosprawność. Praca w spółdzielniach socjalnych jest szansę na aktywizację społeczną i zawodową.Ola Ratusznik/kp

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię