Przez most można poruszać się tylko pieszo. Uszkodzona jest także droga tuż przy obiekcie. Z objazdu muszą korzystać mieszkańcy osiedli Brzeg, Gaik i Pustać. W sumie utrudnienia dotyczą ponad 120 domostw. 
Zamiast dojechać niewiele ponad kilometr do skrzyżowania z Zakopianką, gdzie wielu mieszkańców udaje się w kierunku Krakowa lub Myślenic, trzeba korzystać z objazdu przez Polankę. Podróż wydłuża się o co najmniej 15 minut. Objazd na odcinku kilkuset metrów prowadzi przez drogi prywatne i chociaż trasa została utwardzona, wciąż jest sporym wyzwaniem dla kierowców. 
W odbudowie mostu mieliby pomóc wojskowi. Na ten moment trudno jednak powiedzieć jak dokładnie będzie wyglądał most zastępczy.

"Zostawmy teraz, czy to ma być most pontonowy, czy drogowy most samochodowy, czy tymczasowa przeprawa drewniana. Na to odpowiedzą specjaliści z wojsk inżynieryjnych" - mówi pułkownik Paweł Wójcik, zastępca szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie i dodaje, że będzie to możliwe dopiero po zaakceptowaniu złożonego przez gminę wniosku

Jak poinformował Radio Kraków burmistrz miasta i gminy Myślenice - Jarosław Szlachetka - pismo do premiera zostanie wysłane jeszcze w środę.

W sumie niedzielna powódź w Krzyszkowicach zalała 16 domów, a także teren oczyszczalni ścieków.