Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W Krzyszkowicach ma powstać tymczasowy most

W Krzyszkowicach w gminie Myślenice planowana jest budowa tymczasowego zastępczego mostu. Podczas niedzielnej powodzi zniszczony został dotychczasowy obiekt, którym mieszkańcy dostawali się do centrum wsi lub kierowali się na położoną nieopodal Zakopiankę. Teraz trzeba korzystać z kilkukilometrowego objazdu.

Fot. Bartłomiej Bujas

Posłuchaj materiału Bartłomieja Bujasa
Przez most można poruszać się tylko pieszo. Uszkodzona jest także droga tuż przy obiekcie. Z objazdu muszą korzystać mieszkańcy osiedli Brzeg, Gaik i Pustać. W sumie utrudnienia dotyczą ponad 120 domostw. 
Zamiast dojechać niewiele ponad kilometr do skrzyżowania z Zakopianką, gdzie wielu mieszkańców udaje się w kierunku Krakowa lub Myślenic, trzeba korzystać z objazdu przez Polankę. Podróż wydłuża się o co najmniej 15 minut. Objazd na odcinku kilkuset metrów prowadzi przez drogi prywatne i chociaż trasa została utwardzona, wciąż jest sporym wyzwaniem dla kierowców. 
W odbudowie mostu mieliby pomóc wojskowi. Na ten moment trudno jednak powiedzieć jak dokładnie będzie wyglądał most zastępczy.

"Zostawmy teraz, czy to ma być most pontonowy, czy drogowy most samochodowy, czy tymczasowa przeprawa drewniana. Na to odpowiedzą specjaliści z wojsk inżynieryjnych" - mówi pułkownik Paweł Wójcik, zastępca szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie i dodaje, że będzie to możliwe dopiero po zaakceptowaniu złożonego przez gminę wniosku

Jak poinformował Radio Kraków burmistrz miasta i gminy Myślenice - Jarosław Szlachetka - pismo do premiera zostanie wysłane jeszcze w środę.

W sumie niedzielna powódź w Krzyszkowicach zalała 16 domów, a także teren oczyszczalni ścieków.
Autor:
Bartłomiej Bujas

Opracowanie:
Łukasz Konatowicz

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię