W punkcie szczepień powszechnych zlokalizowanym w Galerii Bronowice będą mogli zaszczepić się zarówno wszyscy chętni, którzy do tej pory tego nie zrobili, jak i osoby mające przyjąć drugą dawkę. Nie będzie wymagana wcześniejsza rejestracja. Na miejscu klienci centrum zostaną poproszeni o wypełnienie niezbędnej dokumentacji oraz przejdą kwalifikację medyczną, na podstawie której otrzymają preparat.


Do wyboru: jedna dawka lub dwudawkowy Pfizer i Moderna

W Galerii Bronowice dostępna będzie jednodawkowa szczepionka firmy Johnson&Johnson. W dyspozycji punktu szczepień będą także preparaty dwudawkowe, takie jak Pfizer i Moderna - klienci Galerii Bronowice będą mogli skorzystać ze szczepienia pełnym cyklem w/w preparatów (druga dawka zostanie ustalona w przypadku Pfizera za 21 dni, a w przypadku Moderny za 28 dni), jak również zaszczepić się drugą dawką bez względu na miejsce przyjęcia pierwszej. Warunkiem przyjęcia drugiej dawki jest upłynięcie minimalnego okresu pomiędzy dawkami.


Szczepienie także dla dzieci

W punkcie szczepień w Galerii Bronowice można będzie również zaszczepić dzieci i młodzież – od 12 roku życia - na miejscu dostępni będą kwalifikujący do szczepienia lekarze, mający na co dzień doskonały kontakt z najmłodszymi. Dzieciom zostanie podany dwudawkowy preparat firmy Pfizer.