Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Trwa akcja usuwania graffiti ze skał w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. ZOBACZ ZDJĘCIA

  • Kraków
  • date_range Wtorek, 2016.11.08 10:34 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:59 )
Znikną wyznania miłosne, kłótnie kibicowskie i informacje o tym kto "tu był". W Jurze Krakowsko-Częstochowskiej ruszyła trzecia akcja "czyste skały". Usuwane będą bazgroły ze skał w Dolinie Będkowskiej, Jerzmanowicach i Bolęcinie.

fot: K. Surówka

Posłuchaj materiału Karola Surówki
Trwa akcja usuwania graffiti ze skał w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

- Usuwamy graffiti piaskiem wyrzucanym pod duzym ciśnieniem. To ciśnienie musimy dostarczyć tutaj pod skały. One nieraz są bardzo oddalone od miejsca, w którym możemy postawić kompresor, który to ciśnienie dostarcza - mówi Robert Nieroda ze Związku Gmin Jurajskich. Jak dodaje, w Jurze mamy niestety bardzo dużo skał, które są popisane bazgrołami. "To są pozostałości z bardzo wielu lat. Nie tylko nowe rzeczy, ale też napisy sprzed kilkudziesięciu lat, malowane nie sprayem, tylko farbą" - mówi.

Co turyści piszą na skałach? " To wyznania miłosne, twórczość pseudokibiców, bardzo dużo jest też informacji o tym kto kiedy w danym miejscu był. Usuwamy też rzeczy, które niekonieczne są efektem działania wandali, na przykład oznakowania geodezyjne" - wylicza Nieroda.

Akcja "Czyste Skały" organizowana jest po raz trzeci. Wynajęcie ekipy usuwającej napisy kosztuje gminy jurajskie kilka tysięcy złotych za dzień.

 

 

 

 

(Karol Surówka/ko)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię