Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Ruszyły główne prace na rondzie Matecznego. Utrudnienia są ogromne

Kierowcom przypominamy o ogromnych utrudnieniach na rondzie Matecznego w Krakowie. Korki zaczęły tworzyć się już około godziny 6 rano. Od wtorku przez dwa tygodnie prace będą toczyły się praktycznie na całym rondzie. Utrzymano wyłącznie przejazd między ulicami Kamieńskiego a Konopnickiej.

fot: Bartłomiej Bujas

Posłuchaj materiału Bartłomieja Bujasa

Z objazdów muszą korzystać przede wszystkim osoby jadące ulicą Zakopiańską, które chcą dostać się do centrum. Dla nich wyznaczono objazd ulicami: Brożka, Kapelanka i Monte Cassino. Innego wyjścia nie ma, bo przy dojeździe do ronda jest nakaz jazdy w przeciwnym kierunku. Trzeba więc wcześniej, już na wysokości pętli autobusowej w Łagiewnikach, skręcić w lewo i kierować się w stronę centrum kongresowego ICE.

Na tym nie kończą się utrudnienia. Chcąc dojechać na ulicę Kalwaryjską, także trzeba nadkładać dodatkowych kilometrów i korzystać z objazdu: ulicą Kamieńskiego, aleją Powstańców Śląskich i Limanowskiego.

Jeśli ktoś z państwa chciałby natomiast wyjechać z Krakowa, jadąc od strony Bonarki, polecamy kierować się ulicą Tischnera. Rondo Matecznego najlepiej omijać szerokim łukiem.

Kierowcy podkreślają, że rejon ronda Matecznego jest bardzo słabo oznakowany. Nie wiedzą, którędy zostały poprowadzone objazdy, a to powoduje jeszcze większe utrudnienia. Samochody dojeżdżające do ronda od strony ulicy Zakopiańskiej stoją w długim korku. Kierowcy są zaskoczeni i mocno spóźnieni do pracy...

- To powinno być wcześniej ustalone, gdzie są objazdy. Nagle dojeżdżamy do Matecznego i nie można jechać prosto, ani skręcić w lewo. Chciałem się dostać do centrum. Wyjechałem godzinę wcześniej, żeby zdążyć do pracy i ominąć korki. 5 minut temu zacząłem pracę, więc jest nieźle. Miało być w wakacje pusto i fajnie, ale nic się nie zmienia. Już mamy uśmiech na twarzy, bo inaczej się i tak nie da - mówią kierowcy.

Szczegóły remontu i mapki z objazdami można znaleźć tutaj:

Od wtorku kierowców na południu Krakowa czeka remontowy koszmar. Ruszają prace na rondzie Matecznego

Poniedziałek, 2022.08.15

Podczas modernizacji wymienione zostanie torowisko i nawierzchnia. "Remont ma podnieść komfort przemieszczania się zarówno pasażerów komunikacji zbiorowej, jak i kierowców, ale też ma spowodować, żeby w okolicy było ciszej dzięki nowej nawierzchni" – zapowiedział Michał Pyclik, rzecznik prasowy Zarząd Dróg Miasta Krakowa (ZDMK).

Od wtorku do 22 sierpnia zamknięta zostaje północna część ronda. Przejezdny w obu kierunkach będzie tylko odcinek między ulicami Kamieńskiego – Konopnicka, w południowej części ronda. Zmianie uległy lokalizacje przystanku autobusowego w kierunku centrum.

Od 23 do ok. 29 sierpnia zamknięta zostanie południowa część ronda. Ruch dwukierunkowy w relacji Konopnickiej – Kamieńskiego będzie odbywał się północną częścią. Zmieniona zostanie lokalizacja przystanku autobusowego w kierunku ul. Wielickiej.

Po zakończeniu robót na tarczy ronda, od ok. 29 sierpnia, ekipy wrócą na łącznicę – w trakcie asfaltowania będą one zamknięte. Planowane na ten czas objazdy: przy pracach na łącznicy w stronę Tischnera ulicami: Puszkarską, Walerego Sławka, Kamieńskiego, z kolei na tej w stronę Kamieńskiego przez rondo Matecznego. Remont obejmie też wybrane odcinki chodników na ul. Kamieńskiego oraz wymianą nawierzchni na odcinku od ul. Puszkarskiej do ronda Matecznego.

Prace remontowe na skrzyżowaniu mają zakończyć się we wrześniu, jednak ich ostateczny termin uzależniony jest od pogody. Łączny koszt modernizacji to ponad 5,1 mln zł.

Źródło:
Polska Agencja Prasowa

Autor:
Bartłomiej Bujas

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię