Rowerzyści podczas warsztatów poznawali przepisy ruchu drogowego, a przy okazji tę wiedzę wykorzystywali w praktyce. Jak sami przyznawali, nie wszystko jest jasne.
Warsztaty doskonalenia jazdy miejskiej zapowiadają Święto Cykliczne, które w Krakowie odbędzie się 3 czerwca.
W zeszłorocznym sezonie rowerowym w Krakowie 85 osób zostało lekko rannych, 48 odniosło ciężkie obrażenia. Ponad 80 procent wypadków miało miejsce w ciągu dnia, a 12 procent w nocy na oświetlonej drodze.
Pada także mit bezpiecznych ścieżek rowerowych, bo aż 23 procent wypadków miało miejsce na drogach dla rowerów. Chociaż w wypadkach z udziałem rowerzystów brały udział motocykle, tramwaj, czy autobus komunikacji miejskiej to i tak najwięcej wypadków było z udziałem samochodów.
(Elżbieta Żywioł/jp)
- A
- A
- A
Rowerzyści opanowali Kraków
Krakowianie uczyli się dziś poprawnej jazdy na rowerze. W ośmioosobowych grupach z Placu Szczepańskiego wyruszyli w różne trasy znajdujące się głównie w centrum miasta. W sumie w kursie wzięło udział blisko 70 osób.Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
15:52
„Iskierka” gaśnie? Rodzice walczą o przedszkole przy Staffa w Krakowie
-
15:41
W Trzebini powstanie pierwszy park z prawdziwego zdarzenia. WIZUALIZACJE
-
15:26
„Mieszkanie za remont” bez kolejek. Ruszył nabór do 4. edycji programu w Krakowie
-
14:30
Kto nas kontroluje podatkowo?
-
13:02
Śmiertelny wypadek w Krakowie. Kierowca zostaje na wolności
-
12:27
Zespół dziecka potrząsanego. Cichy dramat w polskich domach
-
12:10
W Tarnowie produkują już nowoczesną broń antydronową. Kiedy "potwór z Tarnowa" trafi do armii?
-
11:48
W Krakowie przegląd roweru wykonamy za darmo
-
11:42
Wirefall – krakowsko-warszawska koncertowa petarda
-
11:20
Chrzanów: napięta sytuacja w Valeo. Referendum strajkowe przerwane, pracownicy szykują blokady w mieście
-
10:09
Zespół dziecka potrząsanego. Cichy dramat w polskich domach
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze