Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Psy zagryzają zwierzęta w Tatrzańskim Parku Narodowym

  • Kraków
  • date_range Środa, 2012.08.29 12:15 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:31 )
Tatrzański Park Narodowy ma problem z psami na terenie parku. Kilka dni temu duży pies zagryzł świstaka na Hali Gąsienicowej, niedawno horda bezpańskich psów zagryzła kozicę w rejonie Czerwonych Wierchów i sarnę w Dolnie Kościelskiej.

fot: www.tpn.pl


Wejście na teren parku z psem jest zabronione, nawet na smyczy. Informacje o tym znajdują się przy wszystkich wejściach. Turyści nie przestrzegają jednak tego zakazu. W wakacje, kiedy turystów jest najwięcej, bardzo trudno strażnikom tego dopilnować.

Według relacji pracowników TPN pies, który zaatakował świstaka był podobny do rasy husky. Zwierzę wyglądało na zadbane i już wcześniej było widywane w Tatrach. Zarządzono obławę z bronią, ale nie udało się złapać. Psy, które stanowią zagrożenie  dla dzikich zwierząt w Tatrach mogą być odstrzeliwane.

Świstaki są pod całkowitą ochroną.


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię