W ubiegły czwartek mieszkaniec podkrakowskich Zielonek powiadomił policję o kradzieży dwóch rowerów i spawarki. Sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu i Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Policjanci szybko wpadli na trop złodziei. Ustalili, że przestępcy przebywają na terenie jednego z hoteli w gminie Zielonki, gdzie zajmują dwa pokoje. Na miejscu  zastali 6 osób (obywateli Czech i Słowacji) zajmujących kilka hotelowych pokoi. W pokojach i na balkonie jednego z nich policjanci znaleźli skradzione rowery i spawarkę. Okazało się, że złodzieje mają więcej kradzieży na sumieniu, bo w trakcie przeszukania znaleźli szereg innych skradzionych przedmiotów takich jak: hulajnogi, narzędzia elektryczne, laptop, telefon komórkowy, zegarki. Złodzieje ukrywali także wiele dokumentów tożsamości wydanych na nazwiska innych osób.

Okazało się, że czworo  z tych osób tj. 32-, 33- i 52-latek, będący obywatelami Czech oraz 28-letnia obywatelka Słowacji odpowiada za kradzieże.

Policjanci u 32-ltaka znaleźli u także  narkotyki (kilka gramów metamfetaminy) oraz broń palną z amunicją, wymagającą zezwolenia. Cała czwórka została zatrzymana.

Przedstawiono im łącznie 14 zarzutów, głównie dotyczących kradzieży i ukrywania dokumentów, za co grozi im do 3 lat więzienia.

32-latek dodatkowo usłyszał zarzuty posiadania narkotyków i broni palnej wraz z amunicją bez wymaganego zezwolenia, co z kolei zagrożone jest karą do 8 lat więzienia.

Sprawa jest rozwojowa. Śledczy ustalili już część osób pokrzywdzonych w tej sprawie i przekazali im odzyskaną własność.