Prezes Kraków Airport Radosław Włoszek wskazał, że LOT, który jest bazowym przewoźnikiem na krakowskim lotnisku, dzięki nowemu kierunkowi połączył dwa regiony – Małopolskę i województwo lubuskie.

Jak zaznaczył Michał Anczykowski, dyrektor Portu Lotniczego Zielona Góra-Babimost, nowe połączenie jest ważne zwłaszcza w kontekście nadchodzącej imprezy sportowej w Krakowie i Małopolsce, jaką będą Igrzyska Europejskie. „Jednocześnie mamy nadzieję, że to połączenie będzie impulsem dla mieszkańców województwa małopolskiego do odwiedzenie pięknego regionu, jakim jest województwo lubuskie” - dodał.

Według przedstawicieli obydwu portów loty między Krakowem i Zieloną Górą zostały tak zestawione, aby umożliwiały kilkudniowe, weekendowe pobyty w miastach docelowych.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i największym portem regionalnym. W 2022 r. port obsłużył blisko 7,4 mln pasażerów. Był to drugi wynik w historii lotniska. Rekord na poziomie 8,4 mln podróżnych ustanowiono w ostatnim przed pandemią 2019 r.

W obowiązującym letnim rozkładzie lotów przewoźnicy operujący z krakowskiego lotniska oferują 144 połączenia, w tym dziewięć nowych, do 106 miast w 33 krajach.