Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Od środy zamknięty przejazd pod wiaduktem na ul. Miodowej

  • Kraków
  • date_range Wtorek, 2020.11.03 16:10 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 02:46 )
Przejazd pod wiaduktem nad ul. Miodową w centrum Krakowa zostanie zamknięty w środę z związku z rozpoczęciem kolejnego etapu rozbudowy tego obiektu – poinformował Piotr Hamarnik z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

fot: PKP PLK

Według niego przejazd pod wiaduktem zostanie przywrócony pod koniec stycznia przyszłego roku. Do tego czasu piesi będą korzystać z obejścia przez nowe przejście, znajdujące się obok wiaduktu. Samochody zostaną skierowane na objazd przez ul. Podgórską.

Wiadukt nad ulicą Miodową remontowany jest w ramach przebudowy linii średnicowej Kraków Główny Towarowy - Rudzice. Inwestycja ta jest obecnie najważniejszym przedsięwzięciem na terenie krakowskiego węzła kolejowego.

Rozpoczęte w lipcu 2017 roku prace modernizacyjne linii średnicowej zakładają zastąpienie dwoma nowymi, 850-metrowymi estakadami nasypu ziemnego biegnącego przez centrum Krakowa, od ul. Kopernika do ul. Miodowej, i wybudowanie na nich czterech torów. Zaplanowano również nowe mosty na Wiśle, a także przystanki kolejowe Kraków Grzegórzki przy Hali Targowej i Kraków Złocień.

fot: PKP PLK

W sumie PLK przebudowują odcinek torów o łącznej długości 20 kilometrów. Po zakończeniu inwestycji pociągi pojadą po nich z prędkością 160 km/h, a w centrum Krakowa - 100 km/h.

Wartość inwestycji przekracza 1 mld zł, z czego unijne dofinansowanie wynosi 194,9 mln euro. Zakończenie całości prac planowane jest w 2021 r

 

PAP/bp

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię