Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Małopolska Kurator Oświaty składa wniosek o odwołanie dyrektorki szkoły w Dobczycach

Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak ma w poniedziałek złożyć wniosek o odwołanie dyrektorki szkoły podstawowej numer 1 w Dobczycach koło Myślenic. Powodem jest udział uczniów w akcji Tour de Konstytucja, która zdaniem Barbary Nowak była wydarzeniem o charakterze politycznym.

Barbara Nowak, Małopolska Kurator Oświaty. / fot: M. Lasyk

Tymczasem Rada Rodziców w dobczyckiej szkole napisała oświadczenie, w którym popiera dyrektorkę, a lokalni działacze opozycji przygotowują petycje do kuratorium i do władz gminy.

W akcji Tour de Konstytucja w Dobczycach wziął udział krakowski sędzia Waldemar Żurek, który otwarcie krytykuje poczynania rządzącej koalicji. Krytykował je także w rozmowach z uczniami. Ma za to stanąć przed rzecznikiem dyscyplinarnym.

Wniosek dyscyplinarny dla sędziego W. Żurka za spotkanie w ramach cyklu "Tour de Konstytucja"?

Piątek, 2021.06.11
Autor:
Radio Kraków

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię