Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Krakowski Ruczaj otwarty na świat. ZDJĘCIA

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2012.11.15 13:35 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:45 )
4,5 kilometra torów tramwajowych, a na pętli stanowiska do odjazdów i budynek poczekalni. Tak wygląda nowa linia tramwajowa na krakowskie osiedle Ruczaj. Tramwaje zaczną kursować od soboty.

fot. Paweł Krawczyk

Posłuchaj mieszkańców, protestujących przeciw nowej siatce połączeń MPK
Otwarcie linii tramwajowej na krakowskie osiedle Ruczaj
Parking typu "park & ride" w podkrakowskim Zabierzowie

Przy pętli, na ulicy Czerwone Maki, powstał pierwszy w Krakowie parking typu "parkuj i jedź". Rozwiązanie popularne za granicą ma sprawdzić się także w Krakowie. Na placu przy ulicy Czerwone Maki może zaparkować nawet 200 samochodów. Parking przeznaczony jest dla tych, którzy mieszkają na obrzeżach Krakowa, albo w okolicznych miejscowościach. W drodze do pracy mogą zostawić samochód i resztę trasy pokonać komunikacją miejską.

Pasażerowie oczekujący na pętli będą mogli schronić się po dachem. Obok przystanku końcowego zbudowany jest "Terminal tramwajowo-autobusowy Czerwone Maki" czyli poczekalnia dla pasażerów MPK. Żeby skorzystać z parkingu - wystarczy kupić bilet na tramwaj lub autobus. Później, wyjeżdżając - trzeba go będzie pokazać kontrolerowi. System "parkuj i jedź" - z powodzeniem działa między innymi. w podkrakowskim Zabierzowie. Tam mieszkańcy zostawiają auta przy stacji kolejowej i do pracy jeżdżą pociągiem. Jak twierdzą - jest szybciej i taniej. Budowa trwała dwa lata i była długo oczekiwana przez całe rzesze mieszkańców Ruczaju i studentów kampusu uniwersyteckiego.
Protest mieszkańców na krakowskim Ruczaju, pętla tramwajowa przy ul. Czerwone Maki

Uwaga : Wraz z otwarciem komunikacji na Ruczaj zmienia się rozkład jazdy. Kilkanaście linii tramwajowych i autobusowych zmienia swoje trasy. Nowa siatka połączeń połączeń była powodem dzisiejszego protestu na Ruczaju.
Zmiany w krakowskiej komunikacji miejskiej. PORADNIK


(Maciej Skowronek/ jg)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

669294

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię