Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Krakowska policja: będzie zdecydowana reakcja wobec osób bez maseczek

Z uwagi na rosnącą dobową liczbę zakażeń koronawirusem policjanci będą zdecydowanie reagować wobec osób, które nie noszą maseczek. Kontrole mają być wzmożone w obiektach, w których obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa - podała w poniedziałek krakowska policja.

Fot. mat. prasowe małopolskiej policji

Kontrole miejsc publicznych, przede wszystkim autobusów i tramwajów oraz galerii handlowych, to reakcja mundurowych nie tylko na pogarszającą się sytuację covidową, ale i na sygnały płynące od niezadowolonych współpasażerów i osób robiących zakupy.

"Funkcjonariusze podejmują bardziej zdecydowane działania. Mundurowi będą częściej pojawiać się w tych miejscach, aby egzekwować przepisy sanitarne, a ci, którzy nie będą ich przestrzegać, muszą liczyć się z tym, że zostaną ukarani mandatem" - powiedział rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

2 950 nowych zakażeń koronawirusem. Nie zmarła żadna osoba z COVID-19

Poniedziałek, 2021.10.25

21 i 22 października nieumundurowani policjanci wraz z inspektorami MPK przeprowadzili wzmożone kontrole w środkach komunikacji miejskiej, zwracając szczególną uwagę na tych, którzy próbują omijać przepisy covidowe i nie stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz nie zachowują dystansu społecznego.

Fot. mat. prasowe małopolskiej policji

Fot. mat. prasowe małopolskiej policji

"Dla zapominalskich interwencje kończyły się pouczeniem, natomiast tym, którzy lekceważyli upomnienia, policjanci wręczali mandaty karne. W tym przypadku mandat wynosi od 20 do 500 zł, natomiast jeśli sprawa zostanie skierowana do sądu, organ ten może orzec grzywnę nawet do 5000 zł" - wyjaśnił rzecznik.

W wyniku dwudniowych kontroli w komunikacji miejskiej funkcjonariusze podjęli 42 interwencje, pouczając 14 osób i wręczając 26 mandatów karnych za brak maseczki oraz 4 za brak odpowiedniego dystansu. W dwóch przypadkach policjanci skierowali do sądu wniosek o ukaranie.

Tematy:
Autor:
Polska Agencja Prasowa

Opracowanie:
Ewelina Kołpak

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię