Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Krakowska policja: będzie zdecydowana reakcja wobec osób bez maseczek

Z uwagi na rosnącą dobową liczbę zakażeń koronawirusem policjanci będą zdecydowanie reagować wobec osób, które nie noszą maseczek. Kontrole mają być wzmożone w obiektach, w których obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa - podała w poniedziałek krakowska policja.

Fot. mat. prasowe małopolskiej policji

Kontrole miejsc publicznych, przede wszystkim autobusów i tramwajów oraz galerii handlowych, to reakcja mundurowych nie tylko na pogarszającą się sytuację covidową, ale i na sygnały płynące od niezadowolonych współpasażerów i osób robiących zakupy.

"Funkcjonariusze podejmują bardziej zdecydowane działania. Mundurowi będą częściej pojawiać się w tych miejscach, aby egzekwować przepisy sanitarne, a ci, którzy nie będą ich przestrzegać, muszą liczyć się z tym, że zostaną ukarani mandatem" - powiedział rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

2 950 nowych zakażeń koronawirusem. Nie zmarła żadna osoba z COVID-19

Poniedziałek, 2021.10.25

21 i 22 października nieumundurowani policjanci wraz z inspektorami MPK przeprowadzili wzmożone kontrole w środkach komunikacji miejskiej, zwracając szczególną uwagę na tych, którzy próbują omijać przepisy covidowe i nie stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz nie zachowują dystansu społecznego.

Fot. mat. prasowe małopolskiej policji

"Dla zapominalskich interwencje kończyły się pouczeniem, natomiast tym, którzy lekceważyli upomnienia, policjanci wręczali mandaty karne. W tym przypadku mandat wynosi od 20 do 500 zł, natomiast jeśli sprawa zostanie skierowana do sądu, organ ten może orzec grzywnę nawet do 5000 zł" - wyjaśnił rzecznik.

W wyniku dwudniowych kontroli w komunikacji miejskiej funkcjonariusze podjęli 42 interwencje, pouczając 14 osób i wręczając 26 mandatów karnych za brak maseczki oraz 4 za brak odpowiedniego dystansu. W dwóch przypadkach policjanci skierowali do sądu wniosek o ukaranie.

Tematy:
Autor:
Polska Agencja Prasowa

Opracowanie:
Ewelina Kołpak

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię