Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Krakowska lamusownia na ul. Nowohuckiej cieszy się dużą popularnością

  • Kraków
  • date_range Piątek, 2015.12.18 13:33 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:22 )
Lamusownia, czyli punkt zbiórki kłopotliwych odpadów, takich jak stare meble, gruz, sprzęt AGD czy odpady niebezpieczne działa od 4 lat w Krakowie przy ul. Nowohuckiej, obok siedziby MPO. Punkt cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród krakowian. Słuchacze Radia Kraków dopytują: kiedy powstaną kolejne takie miejsca?

Fot. Maciej Skowronek

Posłuchaj materiału Macieja Skowronka
Krakowska lamusownia na ul. Nowohuckiej

"Mieszkańcy dbają o to, byśmy mieli co tutaj robić. Średnio odwiedza nas codziennie ponad 100 osób. Największy ruch jest w soboty, gdy przyjeżdża nawet 200 osób" - wylicza w rozmowie z Radiem Kraków Tomasz Chrustek, kierownik lamusowni przy ul. Nowohuckiej. 

Budowa drugiej (na razie) lamusowni planowana jest na Olszanicy, w rejonie autostrady. W okolicy są domki jednorodzinne i tamtejsi mieszkańcy mają sporo obaw. Urzędnicy starają się ich przekonać, że inwestycja nie będzie uciążliwa. W tej chwili MPO stara się o tzw. decyzję środowiskową, czyli pozwolenie na lokalizację tego obiektu w tym miejscu.

- Chcielibyśmy zacząć budowę w przyszłym roku, ale nie wiadomo czy to się uda - mówi Piotr Odorczuk.

Kłopotliwe odpady można oddawać teraz w dwóch miejscach w Krakowie: w istniejącej lamusowni przy Nowohuckiej 1 i w sortowni odpadów w Baryczy.

- Lamusownie są po to, aby zmniejszyć liczbę dzikich wysypisk - przekonuje Odorczuk - Tym, którzy myślą, aby zostawić odpady w lesie, polecamy właśnie lamusownię. I tak trzeba te odpady gdzieś przewieźć, więc można to zrobić tu. Jest to darmowe i nie grozi mandatem.

 

(Maciej Skowronek/ew)

Obserwuj autora na Twitterze: 

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię