Będzie także obowiązywał zakaz skrętu w ulicę Kostaneckiego z ulicy Wielickiej dla wszystkich pojazdów oprócz karetek. Objazdy będą organizowane ulicą Jakubowskiego. Tymczasowa organizacja ruchu przewiduje możliwość wyjazdu z ul. Kostaneckiego. Zmiany potrwają dwa miesiące – wynika ze środowych informacji magistratu.
Zapowiadane zmiany są związane z kolejnym etapem robót na skrzyżowaniu ulic Kostaneckiego i Wielickiej.
Ze źródeł PAP wynika, że już teraz zdezorientowani są pasażerowie, którzy korzystają z autobusów miejskich, by się dostać do szpitala.
Obecnie można dojechać autobusami tuż przed szpital na przystanek "Szpital Uniwersytecki/Instytut Pediatrii". Za dnia (rano i wieczorami kursuje 183) nie można już jednak wrócić z przystanku o tej samej nazwie, po drugiej stronie ulicy. W efekcie część pacjentów, szczególnie seniorów, opuszczających szpital, stoi zdezorientowanych na przystanku "Szpital Uniwersytecki/Instytut Pediatrii". Mimo zmiany rozkładu jazdy na przystanku, nie dowierzają, że przyjechali przed szpital, ale nie mogą już tym samym autobusem wrócić. Często dopiero dzięki pomocy kogoś młodszego dowiadują się, że aby wrócić muszą przejść jeden przystanek – na pętlę "Miejskie Centrum Opieki" lub jeden przystanek w drugą stronę – na ulicę Wielicką (tu przystanek "Prokocim Szpital").