Dyrektor komitetu walczącego o igrzyska dla Krakowa, Marcin Kandefer tłumaczy, że broszura może rozwiać ostatnie wątpliwości głosujących. "Urząd miasta wydał gazetkę. Tam jest wytłumaczona koncepcja ZIO, ale nie do każdego to przemawia. Dlatego wydaliśmy ulotkę. Tam są podane podstawowe kwestie. PO miesiącu funkcjonowania namiotu wiemy o co ludzie najczęściej pytają i my na te pytania odpowiadamy" - wyjaśnia Kandefer.
Marcin Kandefer zaznaczył także, że Komitet Kraków 2022 nie zamawia sondaży przed referendum, bo oszczędza pieniądze. Przeciwnicy idei igrzysk odpowiadają, że komitet takich badań nie zamówił, bo boi się, że zdecydowana większość osób powiedziałaby igrzyskom "nie". Zdaniem Kandefera, dla miasta najlepszym sondażem będzie referendum.
Krakowianie decyzję w sprawie igrzysk podejmą w niedziele podczas referendum.
Przypominamy: Trwa "zmasowany atak" zwolenników Zimowych Igrzysk
(Kuba Niziński/ko)
- A
- A
- A
Kraków 2022 rozsyła ulotki i nie zamawia sondaży ws. ZIO
Jeszcze tylko czwartek i piątek a później cisza wyborcza. W ostatnim czasie trwa kontratak w kampanii promującej igrzyska olimpijskie w Krakowie. Rozpoczęli go zwolennicy organizacji imprezy w Krakowie. W środę mieliśmy naukowy wykład, wcześniej spotkania pokazujące plusy organizacji tak wielkiej imprezy a teraz w skrzynkach pocztowych można znaleźć ulotki namawiające do głosowania w referendum. Komitet nie zamierza jednak zamawiać żadnych sondaży przed referendum.Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
07:46
Polregio wyremontuje bocznice w Suchej Beskidzkiej i Krakowie
-
07:33
Wreszcie ruszyły prace na Lwowskiej w Tarnowie. Opóźnienie kosztuje miasto miliony
-
07:21
Łanie i niedźwiedzie coraz bliżej ludzi. Pod Tatrami planują ośrodek dla dzikich zwierząt
-
07:06
W czwartek na maturze egzamin z informatyki i egzaminy z ukraińskiego
-
07:00
Więcej pieniędzy na politykę społeczną i wymóg niekaralności. Kraków szykuje reformę rad dzielnic
-
06:42
Naukowcy z UJ opracowali narzędzie, które pomoże badać jedne z najważniejszych białek w biologii
-
06:23
Czwartek w Małopolsce z przelotnym deszczem i burzami. Noc chłodniejsza, ale spokojniejsza
-
22:30
Co mówi raport ESG o producencie żywności, po którą siegamy?
-
21:45
Wisła lepsza od Cracovii w meczu rezerw
-
20:25
Miliony turystów, tysiące interwencji. Ile kosztuje bezpieczeństwo w Tatrach?
-
19:38
Ubezpieczenie turystyczne – jak wybrać najlepszą polisę na bezpieczne podróże?
-
19:07
Modne paznokcie na lato - Jakie trendy w 2026?
-
18:32
Walkower podtrzymany: Finał (i nowy początek) sporu na linii Śląsk – Wisła
-
18:30
Droga przez mgłę. O nowej płycie Dziunka i Szolmsa
-
17:16
Powstanie ostatni odcinek wałów nad Białą w Tarnowie. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców
-
16:30
Robotnicy natrafili na ludzkie szczątki w centrum Nowego Sącza. „To może być obrońca miasta”
-
16:28
Działkowcy protestowali przed magistratem. „To nasze serca i zielone płuca miasta”
-
16:21
Parking przy basenach w Muszynie płatny dla turystów
-
15:53
Parking przy basenach w Muszynie płatny
-
13:31
Antybiotyki przestają wystarczać? Badacze z Krakowa pracują nad alternatywą
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze