Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kontrowersje wokół parku miejskiego w Zakopanem

  • Kraków
  • date_range Piątek, 2012.09.28 20:29 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:36 )
Wiadomo już, że koszt modernizacji parku przylegającego do Krupówek będzie znacznie większy, niż to początkowo szacowano.

fot. P.Bolechowski

Posłuchaj W.Solika, wiceburmistrza Zakopanego

Zdaniem niektórych radnych koszt tzw. rewitalizacji z sześciu milionów podskoczył do prawie 22 mln.

Władze Zakopanego dementują te dane, choć przyznają, że koszt podskoczył do "zaledwie" 16 mln. Wojciech Solik wiceburmistrz Zakopanego tłumaczy, że zakres prac został znacznie rozszerzony a remont wykonywany jest z materiałów najwyższej jakości. "Płyty granitowe, ładna kostka brukowa,dobrana kolorystycznie, granitowe krawęzniki - wylicza Solik - to musi kosztować.

Władze Zakopanego dodają, że koszt powiększa remont przyległego Placu Niepodległości.
Zakopiańczycy mają mieszane uczucia i zastanawiają się, na co wydane zostały tak duże kwoty, ponieważ w parku nie ma nic wyjątkowego.

Zgodnie z planem prace powinny zakończyć się w połowie przyszłego roku - w parku ma powstać m.in odkryty amfiteatr na kilkaset osób i zmodernizowane istniejące tam od lat korty tenisowe.


Przemysław Bolechowski/kp
Park miejski w Zakopanem

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię