- A
- A
- A
Kolejny protest przeciw projektowi rewitalizacji Zakrzówka: "To dewastacja"
150 osób protestowało przed krakowskim magistratem przeciwko - ich zdaniem - dewastacji Zakrzówka. Aktywiści chcą przekonać miejskich radnych do zmiany projektu rewitalizacji zalewu. Domagają się między innymi budowy kąpieliska na większym zbiorniku oraz zaprzestania wszelkich prac na małym zbiorniku. Chodzi także o zamontowane siatki ochronne na ścianach kamieniołomu, które zdaniem protestujących je niszczą.Projekt jest bardzo niesprawiedliwy społecznie - zaproponowane udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, rodzin z dziećmi, czy osób straszych, praktycznie eliminują ich z korzystania z tego kąpieliska - mówili protestujący, skandując " Zmieńmy projekt!".
Jak podkreślali - chcą mieć plażę i duży zbiornik wodny, nie mały akwen, bo takich miejsc w Krakowie jest mało, więc trzeba je chronić. To miejsce do odpoczynku i spacerów, a teraz jest odgrodzone siatką. Jak podkreślali, rozumieją potrzebę bezpieczeństwa, ale ogrodzenia są brzydkie i nie pasują do tego miejsca.
Słuchaj: Cecylia Malik: Zakrzówka dewastacja to kompromitacja
Ok. 150 osób protestuje przeciwko modernizacji Zakrzówka w @krakow_pl. Obecny projekt nazywają dewastacją i projektem niesprawiedliwym społecznie. Konsultacje też miały być niewystarczające. Dużo żalu do #ZZM i dyr Piotra Kempfa. @RadioKrakow pic.twitter.com/h9jB7XdhLH— Tomasz Bździkot (@BzdzikotT) February 26, 2020
Prezydent Jacek Majchrowski został wprowadzony w błąd, że projekt był konsultowany - dodawali.
Do protestu i apeli aktywistów odniósł się także w porannej rozmowie Radia Kraków, prezydent Jacek Majchrowski. "Aktywiści chcą konsultować to, co już dawno zostało skonsultowane" - stwierdził prezydent dodając, że cały projekt był szeroko dyskutowany. posłuchaj tutaj
Posłuchaj także: Piotr Kempf - dyrektor ZZM - o rewitalizacji Zakrzówka
Tomasz Bździkot/bp
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze.
Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.
Komentarze (0)
Najnowsze
-
12:05
ŻYJ I PODRÓŻUJ NIEŚPIESZNIE!
-
10:33
Niebezpiecznie w Tatrach i na Podhalu. TPN ostrzega turystów
-
08:42
Tragiczny wypadek na Powiślu Dąbrowskim. Nie żyją trzy osoby
-
08:21
Z Warszawy do Krakowa w niecałe dwie godziny. Pociągi pojadą 250 km/h
-
07:46
Zakopane sprawdza drzewa. Niektóre mogą zostać wycięte
-
07:25
IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu w Małopolsce
-
22:02
Skauci z Sądecczyzny zbierali w Krynicy pieniądze na buty dla dzieci z Ugandy
-
21:22
Adam Ziemianin i „Zachwyty brzytwy”. Słowo, akwarele i przyjaźń sprzed lat
-
19:10
Przekonujące zwycięstwo Wieczystej w Rzeszowie
-
18:47
Kiedy w Krakowie pierwszy akt małżeństwa jednopłciowego? Jest już 13 wniosków
-
18:19
Zbiórka na buty do Ugandy
-
17:21
Rycerze, sokolnicy i żurek hetmański. Tarnów uczcił pamięć Jana Tarnowskiego
-
16:53
Koniec pewnej epoki. Robert Lewandowski oficjalnie żegna się z FC Barceloną
-
15:54
Średniowieczny klimat opanował centrum Muszyny
-
15:08
Kard. Grzegorz Ryś: antysemityzm jest grzechem, nie można odmawiać Żydom prawa do ich państwa
-
14:20
Motor wydarł remis w meczu z Cracovią. OPIS
-
14:17
Jak Notre Dame czy Jasna Góra. Kościół w Dąbrowie Tarnowskiej został bazyliką
-
13:48
Spraye, natura i street art. Graffiti Jam w Nowym Sączu
-
13:37
Średniowiecze w centrum Muszyny
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze