Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Krakowianie chcą parku zamiast Centrum Muzyki; "zieleń nie zniknie"

  • Kraków
  • date_range Wtorek, 2016.05.10 08:27 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:37 )
Nowoczesna sala koncertowa dla Filharmonii Krakowskiej, nowa Akademia Muzyczna także z salami koncertowymi, siedziby orkiestr miejskich takich jak Sinfonietta Cracovia czy Capella Cracoviensis - tak ma wyglądać Centrum Muzyki w Krakowie, które ma powstać na Grzegórzkach, nad Wisłą.

Fot. Paweł Krawczyk

Posłuchaj wypowiedzi Kazimierza Barczyka
Rozstrzygnięcie konkursu na Cenrum Muzyki/ fot. Paweł Krawczyk

Mieszkańcy protestują, chcą, by powstał tam park. "Zieleń nie zniknie" - uspokaja Kazimierz Barczyk, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego, inicjator budowy Centrum.

"Budynek Akademii Muzycznej zajmie powierzchnię 1 hektara, budynek Filharmonii również zajmie powierzchnię 1 hektara i pozostałe 10 hektarów to jest teren zielony i moją, naszą ambicją jest, żeby Centrum Muzyki było utopione w zieleni nad Wisłą. I tak będzie" - zapewnia Barczyk.

Protest mieszkańców wynika z braku informacji na ten temat - dodaje wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa. "Chcemy pozostawić te istniejące samosiejki jako zalążek parku. Resztę również dopełnić zielenią i uczynić z tego park z całym otoczeniem, z muszlą koncertową, z dostępnością dla wszystkich mieszkańców Krakowa" - wyjaśnia Barczyk.

Centrum Muzyki w Krakowie ma mieć  37 tys. metrów kwadratowych, w tym m.in. dwie sale koncertowe,  na 1,5 tys. i na 350 miejsc, studio nagrań, biblioteki, pokoje gościnne, parking podziemny i naziemny.

Przeczytaj też: Wizjonerskie pomysły na Centrum Muzyki w Krakowie

 

 

(Beata Penderecka/jp)

Posłuchaj audycji Koło Kultury o Centrum Muzyki w Krakowie
Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię