"Uważamy, że fundamentem Krakowa przyszłości jest synergia przedsiębiorców, samorządu i uczelni wyższych. Współpraca ta jest najlepszą szansą nowoczesnej gospodarki miejskiej" - mówi Kamil Kociołek przewodniczący stowarzyszenia Postaw na Kraków, które zorganizowało dzisiejsze spotkanie
Równocześnie odbywają się trzy panele dyskusyjne.
"Poruszamy tematy związane z odnową przedsiębiorczości krakowskiej po pandemii. Poruszamy też tematykę związaną z zagadnieniami prawnymi, podatkowymi, dlatego właśnie są tutaj samorządowcy i również przedstawiciele świata politycznego, żeby przedsiębiorcy mogli przedstawić swoje problemy" - wyjaśnia Kociołek.
Wnioski z dyskusji mają być wykorzystywane przy tworzeniu nowych rozwiązań prawnych wspierających rozwój miasta i biznesu.
W wydarzeniu biorą udział między innymi politycy związani z Platformą Obywatelską. Na kongresie pojawiła się posłanka Izabela Leszczyna i  senator Bogdan Klich. Własny panel dyskusyjny miał zastępca prezydenta miasta Krakowa Bogusław Kośmider. Gościem specjalnym kongresu jest Rafał Sonik, przedsiębiorca i zwycięzca rajdu Dakar.