"Podczas konferencji będzie można szczegółowo dowiedzieć się, jak smog rujnuje nasze zdrowie. Program został tak skonstruowany, aby uczniowie i nauczyciele mogli uczestniczyć w wydarzeniu wspólnie. Dla dzieci będzie specjalny panel edukacyjny. Zapraszamy i zachęcamy także do wspólnej dyskusji" – poinformowała w piątek pomysłodawczyni wydarzenia Marta Czubaj-Kowal, ordynator Oddziału Pediatrycznego szpitala Żeromskiego.

Hasło I Konferencji Antysmogowej brzmi: "Wszystko, co nauczyciel i uczeń powinien wiedzieć o smogu w kontekście zdrowia". Podczas wykładów pediatrzy opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych z leczeniem chorób wywołanych przez smog. Lekarze mają też mówić o tym, jak uniknąć skutków zanieczyszczonego powietrza.

"Pomyśleliśmy, że współpraca środowiska medycznego i pedagogicznego może przynieść wiele pozytywnych skutków w uświadomieniu dzieci o konieczności walki ze smogiem" – zaznaczyła pomysłodawczyni wydarzenia. Wcześniej szpital Żeromskiego zorganizował warsztaty antysmogowe w 15 szkołach podstawowych.

I Konferencja Antysmogowa dla nauczycieli i uczniów odbędzie się w Teatralnym Instytucie Młodych.

Formularz zapisu na konferencję jest dostępny na stronie internetowej szpitala. Rejestrować mogą się wszyscy zainteresowani, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc liczy się kolejność zgłoszeń