Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Historia krakowskiego Podgórza "w pigułce". Zdjęcia

  • Kraków
  • date_range Sobota, 2012.09.29 17:11 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:36 )
Jeszcze w niedzielę trwać będą XI Podgórskie Dni Otwartych Drzwi.

fot. A.Ratusznik

Posłuchaj zwiedzających pracownię renowacji mebli "Lach Gallery"

W Krakowie trwają XI Podgórskie Dni Otwartych Drzwi. Ta krakowska dzielnica cieszy się ostatnio coraz większą popularnością wśród Krakowian. W sobotę i mieszkańcy, i turyści mogli za darmo odwiedzić blisko 40 znanych i mniej znanych miejsc.

Swoje podwoje otworzyły między innymi: Podgórski Dom Fotografii, "Apteka pod Orłem", Willa przy Placu Lasoty, a także pracownia renowacji mebli "Lach Gallery". Do odwiedzenia wielu miejsc potrzebna była wcześniejsza rezerwacja. Z tego powodu niektórym nie udało się dostać na przykład do Elektrowni Wodnej i Stopnia Wodnego "Dąbie", czy do Aresztu Śledczego, który zwiedzany był w sobotę w trzech turach i cieszył się dużym zainteresowanim.

W niedzielę kolejny, trzeci już dzień Podgórskich Dni. Przewidziane jest około dwadzieścia tematycznych spacerów, dla wtajemniczonych, jak i początkujących. Tych ostatnich organizatorzy zapraszają na godzinę 10 przed kościół św. Józefa. Przewodnicy zaprezentują "w pigułce" historię Podgórza.

Podgórskie Dni odbywają się co roku, od 11 lat. Ich celem jest pokazanie tych miejsc, które na co dzień często nie są dostępne dla wszystkich. Szczegóły na stronie www.podgorze.plOla Ratusznik/kp
Podgórskie Dni Otwartych Drzwi

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię