Palce lizać! - to hasło programowe tegorocznej 8 już edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci, który trwa w Krakowie od środy (1 grudnia). Program wydarzenia - niczym suto zastawiony stół - obfituje w spotkania, warsztaty, projekcje filmowe, spacery i wystawy. Z małymi i całkiem już dużymi czytelnikami spotykają się ulubieni autorzy, ilustratorzy oraz goście zagraniczni, a wśród nich najlepsi twórcy książki dziecięcej.
- A
- A
- A
Hej ku górom! Spotkanie z Barbarą Gawryluk i Pawłem Skawińskim
Nie ma drugich tak pięknych i tak uwielbianych – na dobre i na złe – gór w Polsce, jak Tatry. Barbara Gawryluk - doskonale znana najmłodszym autorka książek, tłumaczka i dziennikarka oraz Paweł Skawiński - wieloletni dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, w swojej książce "Tatry. Przewodnik dla dużych i małych" zabierają nas na szlaki pod Giewontem i Rysami. Jakich mieszkańców dziczy możemy tam spotkać i jak przygotować się na bliskie spotkania z naturą? Jakie buty założyć, co zabrać do plecaka i jak zachowywać się w górach tak, by mogły się nimi cieszyć kolejne pokolenia zdobywców i zdobywczyń? Na te, i wiele innych pytań, Barbara Gawryluk i Paweł Skawiński odpowiadali w piątek (3 grudnia) podczas spotkania w Radiu Kraków, w ramach Festiwalu Literatury dla Dzieci.
crop_free
1
/ 14
Autor:
Radio Kraków
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
22:05
Nowe prawo łowieckie? Są punkty, które mogą połączyć obie strony
-
20:16
Derby! Trwa mecz Cracovia - Wieczysta 1-2. RELACJA MINUTA PO MINUCIE
-
19:04
Przygód żyrafy i szakala ciąg dalszy czyli jak posłuchać wewnętrznego krytyka
-
19:03
Muzeum Auschwitz otrzymało w użytkowanie ponad trzy hektary. Chodzi o bezpieczeństwo
-
18:00
Grupa Azoty wychodzi z kryzysu? Analityk: "Fundamenty mogą być kruche"
-
17:50
Jak czytać przedwyborcze sondaże?
-
17:35
Niewybuch sparaliżował ruch na Zakopiance. Droga w kierunku Krakowa zablokowana
-
17:10
Polską flagę uczcili poza granicami kraju. W Święto Wojska Polskiego przeszli 100 km w Marszu Mamuta
-
17:09
Nowy rozdział w historii krakowskiej piłki. Cracovia podejmuje Wieczystą przy Kałuży
-
16:45
Daria Gosek-Popiołek chce przywrócić bilet 20-minutowy. „Jedna z pierwszych decyzji”
-
16:19
Odkrywaj w rytmie slow – ruszaj na kolejną wyprawę po powiecie krakowskim
-
16:08
Marcin Koszałka: Gdyby Andrzej zginął, byłbym skończony
-
16:07
Znów ostrzeżenia przed burzami w Małopolsce. Poszkodowani po wczorajszych nawałnicach mogą dostać do 200 tys. zł
-
15:52
Gdzie surowa tradycja górali spotyka się z szykiem XIX-wiecznego kurortu
-
15:35
Szczawnica - tu zatrzymał się czas
-
15:23
Grupa Azoty: wewnętrzne śledztwo i zawiadomienie do prokuratury. „Przęstepstwo menedżerskie i polityczna brawura”
-
15:14
Serial "Lioness" – kobiece oblicze wojny i szpiegowskiej gry
-
15:11
Ostatni rower trekkingowy ma właściciela! Pan Łukasz z Krakowa pojedzie nim na VeloCzorsztyn
-
13:05
Kandydaci na kandydatów w wyborach prezydenta Krakowa. Marian Banaś i Sławomir Pietrzyk wyjątkowo zgodni
-
13:18
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 10. - Na sygnale przez Kraków. Historia krakowskiego Pogotowia Ratunkowego
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze