Linie 132 i 139 do Kombinatu pojadą ulicą Lublańską przez rondo Polsadu do ronda Barei, a stamtąd ulicą Dobrego Pasterza dalej w kierunku Nowej Huty. Inne będą też trasy części autobusów do Prądnika Czerwonego.

Linia 199 pojedzie bezpośrednia al. 29 Listopada, następnie wprost przez ul Powstańców do pętli na Czerwonym Prądniku. Linia 105, 405, a także 610 będzie kursowała Lublańską, następnie Dobrego Pasterza, później skręcimy w prawo w Majora i ulicą Powstańców bezpośrednio do pętli na Strzelców -

mówił Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie.

W drugą stronę - czyli do centrum - autobusy pojadą starymi trasami. Zmiany wynikają z ostatniego etapu prac przy skrzyżowaniu alei 29 listopada z ulicą Dobrego Pasterza.

To jest niewielki zakres, ok. 50 metrów. Wykonawca wykona tam ostatnie przebudowy infrastruktury podziemnej, wykona nową podbudowę. Zakładamy, że ten ruch po jednej i po drugiej stronie, bo musimy to zrobić, żeby utrzymać ten ruch wyjazdowy z Dobrego Pasterza w al. 29 Listopada, będzie prowadzany ok. 7 dni, po czym nastąpi przełożenie tego ruchu tak, aby kierowcy nie odczuli żadnych utrudnień, że ta ulica jest zamykana

- tłumaczy Łukasz Szewczyk, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Kierowcy, którzy do tej pory wjeżdżali w Dobrego Pasterza z alei 29 listopada, będą musieli jechać objazdem. Zostanie poprowadzony ulicami Powstańców i Łepkowskiego. To, obok prac na rondzie Polsadu i wylotówce na Warszawę, kolejne utrudnienie w tej części Krakowa.

Dla nas najgorszy jest ruch wjazdowy z tego osiedla, więc tutaj dostrzegamy największe problemy komunikacyjne. Druga rzecz, wykonawca będzie podejmował działania, aby to się nie przedłużyło ponad zgłoszone 14 dni.

Zmiany będą trwały do 22 listopada do godziny 7.

A od czwartku rusza nowy autobus nocny. 603 zabierze pasażerów z dworca autobusowego na Czyżynach do Łęgu.

Zmiany w organizacji ruchu

Na ul. Dobrego Pasterza będzie obowiązywać ruch jednokierunkowy w kierunku al. 29 Listopada. Pojazdy będą korzystać z południowego fragmentu jezdni. Utrudnienia dla ruchu kołowego związane będą z zawężeniem jezdni oraz koniecznością korzystania z objazdu. Dojazd do ul. Dobrego Pasterza z al. 29 Listopada zostanie poprowadzony ulicami Powstańców i Łepkowskiego.

Na skrzyżowaniu z al. 29 Listopada ruch będzie kierowany za pomocą tymczasowej sygnalizacji świetlnej. Dojazd do ul. Chlebowej zostanie zapewniony od strony al. 29 Listopada.

Przystanek autobusowy na ul. Dobrego Pasterza zostanie przeniesiony w rejon ul. Szklanej.

Ruch pieszy odbywać się będzie południową stroną ul. Dobrego Pasterza. W ciągu ul. Dobrego Pasterza zostanie wytyczone tymczasowe przejście dla pieszych.

Zmiany tras komunikacji miejskiej

 • nr 105, 405, 610 w kierunku Prądnika Czerwonego będą kursować po trasie zmienionej: „Dworzec Główny Zachód”/„Borek Fałęcki” – ... – al. 29 Listopada, ul. Lublańska, ul. Dobrego Pasterza, ul. Majora, ul. Powstańców – „Prądnik Czerwony”/„Cmentarz Prądnik Czerwony”

  • Na zmienionym odcinku trasy autobusy będą zatrzymywać się na przystankach: „Lublańska”, „Olsza II”, „Rondo Barei”, „Olszecka”

  • W przeciwnych kierunkach linie nr 105 i 610 będą kursować bez zmian

 • nr 132, 139 w kierunku kombinatu będą kursować po trasie zmienionej: „Dworzec Główny Zachód”/„Przybyszewskiego” – ... – al. 29 Listopada, ul. Lublańska, ul. Dobrego Pasterza – ... – „Kombinat”

  • Na zmienionym odcinku trasy autobusy będą zatrzymywać się na przystankach: „Lublańska”, „Olsza II”

  • W przeciwnych kierunkach linie będą kursować bez zmian

 • nr 199 w kierunku „Prądnika Czerwonego” będzie kursować po trasie zmienionej: „Mydlniki Wapiennik P+R” – ... – al. 29 Listopada, ul. Powstańców, ul. Strzelców – „Prądnik Czerwony”

  • Na zmienionym odcinku trasy linia obsłuży dodatkowy przystanek „Na Barciach” 72, zlokalizowany na ul. Powstańców za skrzyżowaniem z ul. Na Barciach

  • W przeciwnym kierunku linia będzie kursować bez zmian.