Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Comarch Cracovia z awansem w Pucharze Kontynentalnym

W decydującym meczu Pucharu Kontynentalnego Comarch Cracovia pokonała po dogrywce Asiago Hockey 4-3.

www.cracovia.pl

Hokeiści Comarch Cracovii awansowali do finału Pucharu Kontynentalnego. W decydującym meczu pokonali po dogrywce 4:3 Asiago Hockey To zapewniło im drugie miejsce - za Saryarką Karaganda - w rozgrywanym od piątku na lodowisku w Krakowie turnieju półfinałowym.

Komentarz Damiana Kapicy

W pierwszym niedzielnym meczu Saryarka Karaganda pokonała 4:0 (1:0, 1:0, 2:0) HK Poprad, to oznaczało, że Cracovia – w przypadku wygranej (nawet pod dogrywce czy rzutach karnych) zapewni sobie awans do turnieju finałowego z drugiego miejsca.

Podpieczni Rudolfa Rohaczka spotkanie z włoskim Asiago Hockey rozpoczęli w dobrym stylu. Efektem tego był gol strzelony przez Erika Nemca podczas gry w przewadze.

Problemy wicemistrzów Polski zaczęły się, gdy w 32. minucie Martin Dudas otrzymał karę meczu za brutalny faul. Anthony Salinitri szybko doprowadził do remisu, a chwilę potem zdobył drugą swoją bramkę.

W szeregi Cracovii wkradła się nerwowość, trener Rohaczek wziął nawet czas. 40 sekund przed końcem drugiej tercji Jakub Mueller potężnym strzałem z niebieskiej linii zaskoczył bramkarza rywali.

W 52. minucie "Pasy" po golu Iwana Jacenki znowu objęły prowadzenie, wydawało się, że nie wypuszczą już z rąk zwycięstwa, ale Włosi wyrównali i konieczna była dogrywka.

W niej emocje sięgnęły zenitu. Cracovia grała w przewadze liczebnej i 52 s przed końcem Artiom Woroszyło umieścił krążek w siatce doprawadzając kibiców do euforii.

To oznaczało, że Cracovia po raz drugi w historii zagra w turnieju finałowym Pucharu Kontynentalnego. Dwa lata temu zajęła w nim czwarte miejsce.

Stawkę finalistów uzupełnią dwa najlepsze zespoły z drugiego turnieju rozgrywanego w duńskim Aalborg – Aalborg Pirates i białoruski HK Homel.

Comarch Cracovia - Asiago Hockey 4:3 po dogrywce (1:0, 1:2, 1:1 - dogr. 1:0).

Bramki: 1:0 Erik Nemec (10), 1:1 Anthony Salinitri (32), 1:2 Anthony Salinitri (34), 2:2 Jakub Mueller (40), 3:2 Iwan Jacenko (52), 3:3 Marek Vankus (55), 4:3 Artiom Woroszyło (65).

Autor:
Polska Agencja Prasowa

Opracowanie:
Kuba Niziński

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię